SMS půjčky – přehled TOP poskytovatelů

Společnosti nabízející rychlé a pohodlné půjčky se velmi rozmohly. Stačí vám už dokonce jen mobilní telefon pro poslání SMS zprávy a účet v bance. Téměř v každém autobusu, tramvaji nebo metru můžete najít reklamy s těmito nabídkami. Pokud vás zajímá, jak tyto půjčky fungují, jaké jsou jejich výhody či nevýhody, a kdo je poskytuje, vše se dočtete v následujících řádcích.

Půjčky ze země tisíců jezer

Jak samotný název napovídá, původ těchto pohodlných a rychlých půjček najdeme ve Finsku. Zde se nazývají „Pikavipit“. Hlavním účelem je pomoci s pokrytím krátkodobého nedostatku peněz. Jedná se zejména pro období před výplatou nebo neočekávané výdaje, které vás mohou nemile zaskočit. Jde o nebankovní půjčky, charakteristické půjčováním malých částek, které se pohybují v rozmezí od několika stovek nebo tisíců korun po desetitisíce korun. Vyřídíte je kdykoliv a rychle, třeba cestou do práce v tramvaji. Stačí mít bankovní účet, mobilní telefon a internet, často stačí pouze SMS. Napoprvé je vyřízení o něco delší, je potřeba registrace a smlouva. Při opakování půjčky budete mít ale peníze na účtu už za několik hodin. Celé filozofii odpovídá ale i krátká, většinou ne víc než 30-ti denní lhůta splatnosti. Ta se sice dá prodloužit, ale za poplatek .

Žadatel musí být plnoletý a občanem České republiky. Všeobecně tyto společnosti nepožadují potvrzení o příjmu, někdy se nekontrolují ani záznamy dlužníků ale existují i takové, u kterých je to naopak podmínkou pro poskytnutí půjčky.

Výhody finské půjčky

 • Pohodlné vyřízení bez nutnosti někam chodit
 • Jednoduchá kritéria k jejich získání
 • Pokrytí krátkodobé finanční krize menšími částkami
 • Není většinou potřeba dokladovat příjem a ověřovat údaje v registrech
 • Rychlá realizace žádosti o půjčku (peníze mohou být na účtu za pár hodin)
 • Slevy na poplatcích při opakovaných půjčkách

Nevýhody finské půjčky

 • Nepružné a krátké lhůty splatnosti
 • Dlužnou částku je třeba splatit v rámci jedné splátky
 • Omezení výše částky u nových klientů
 • Vysoká roční procentuální míra nákladů (RPMN), pohybující se ve stovkách až tisících procent
 • Při prodloužení doby splatnosti vás čekají vysoké poplatky

TOP poskytovatelé v Česku

Najít u nás můžete několik desítek podobných služeb, které nabízejí půjčku přes SMS. Jedna společnost může nabízet vícero podobných služeb. K nejznámějším patří:

CreditON

CreditON funguje jako další finské půjčka, ale v detailech se liší. Umožňuje o něco větší flexibilitu při výběru lhůty splatnosti. Nabízí možnost výběru období od 1 do 30 dní. Rozsah úvěru začíná na částce 30 Kč a končí na 10 000 Kč. Registrace se dá uskutečnit formou SMS nebo přes internet. Žádost o půjčku se provádí přes internet, SMS nebo telefonicky. Aktivní můžete mít vždy jen jednu půjčku. Novým uživatelům je k dispozici částka jen do výše 5 000 Kč.

CreditON má věrnostní program pro stálé klienty, je zde výhodnější RPMN. Úhradu je možno provést jednou splátkou, převodem na účet nebo vkladem. Můžete si i prodloužit lhůtu splatnosti, a to od 1 do 30 dní. Podmínky získání úvěru jsou o něco přísnější. Kromě účtu v bance, vlastního mobilního telefonu, věku nad 18 let a českého občanství se očekává příjem. Ale explicitně se nevyžaduje jeho potvrzení. Půjčky nejsou poskytovány lidem ve starobním nebo invalidním důchodu.

Ferratum

Asi nedostupnější, nepřehlednější a zároveň nejdražší finské půjčky nabízí v České republice maltská Ferratum Bank Limited. Stačí vám účet, telefon, být plnoletý a mít české občanství. Nemusíte se bát žádného ověřování v registru. Úvěry jsou poskytovány v rozmezí od 700 do 10 000 Kč, systém je založen na lhůtě splatnosti do 15 dní nebo do 30 dní. Jako poplatek za poskytnutí úvěru platíte pevně stanovené procento z částky, kterou si půjčujete, a to bez ohledu na její výši. V praxi je to 25% při lhůtě splácení 15 dní a 38% při 30-ti denní lhůtě. Stejnou odměnu musíte zaplatit  pokud si splatnost prodloužíte. To lze využít ale maximálně dvakrát.

Registrace a pravidla jsou jako u ostatních finských půjček. Tudíž registrace a žádosti probíhají přes online formulář nebo SMS. Obvyklé jsou i způsoby uhrazení dlužné částky a úroků- je to prostřednictvím převodu nebo vkladu. Jedná se vždy o celou částku v jedné splátce. A samozřejmě lze mít aktivní vždy pouze jednu půjčku.

MOMENTPŮJČKA

Na základě služby mikro úvěrů si můžete půjčit částku v rozmezí od 700 do 8 000 Kč. Provozovatelem je Euro Business Solutions s.r.o. Podmínky jsou trochu přísnější. Kromě obvyklých záležitostí v rámci finské půjčky se vyžaduje věk nad 21 let a žádné neuhrazené dluhy. Splatnost probíhá v sedmidenních cyklech. Vybrat si můžete půjčku na 7, 14, 21 nebo 28 dní. Registrujete se přes internet. Žádosti je možno podat i přes SMS. Dlužnou sumu musíte splatit najednou, vkladem na účet nebo převodem. V poskytování půjček je tato společnost opatrnější, což trochu snižuje jejich dostupnost. Nový žadatel si nepůjčí více než 3 000 Kč. Musí nejprve prokázat svou platební disciplínu, a až po třech úspěšně a včas splacených půjčkách má vyšší důvěru. Maximálně si lze půjčit 4 000 Kč. Horní hranice ale bude poskytnuta až po sedmi řádně splacených půjčkách, což je poměrně mnoho. Splatnost je možno prodloužit za poplatek.