Půjčky pro živnostníky a podnikatele: Kdo Vám je poskytne?

U podnikání je klíčovou částí financování záměrů a investic, a to z krátkodobého i dlouhodobého hlediska. Na finančním trhu existuje pro podnikatele a živnostníky několik společností, které jsou jim nápomocné při uskutečňování jejich plánů a záměrů v podnikatelské činnosti. Jde o produkty se širokým záběrem, od bezúčelových úběrů až po úvěry s podporou ze zdrojů EU a státního rozpočtu.

Takové půjčky poskytují bankovní i nebankovní instituce, snažící se bankám v podmínkách konkurovat. U těch někdy uspějí i ti podnikatelé, kteří v žádosti o úvěr v bance neuspěli.

 

Bezúčelová půjčka pro podnikatele a živnostníky – Česká spořitelna

Česká spořitelna patří k tradičním bankám. Kromě krátkodobých úvěrů a výdaje v podobě povoleného přečerpání účtu poskytuje i půjčky na větší investice a výdaje. Je to hlavně bezúčelový úvěr pro podnikatele, účelový úvěr a překlenovací půjčky pro zemědělce. Úvěr bezúčelový je vhodný pro podnikatele, kteří potřebují financovat své záměry bez vázanosti na účel. Tato banka poskytne půjčku i bez zabezpečení, zvýšit si limit úvěru můžete ručením nemovitostí, získáte i výhodnější úrok.

Výška úvěru se pohybuje až do částky 5 000 000 Kč. Splátkový kalendář se dá přizpůsobit osobním finančním možnostem. Splatnost půjčky je od 4 do 10 let. Na poskytnutí banka vyžaduje:

  • Výpis z daňového přiznání a hodnověrné dokumenty ohledně vaší finanční situace
  • Výpis z obchodního nebo živnostenského rejstříku
  • Podnikání delší než 1 nebo 2 roky

 

VÚB Banka – banka s bohatými zkušenostmi z oblasti podnikatelských půjček

VÚB Banka patří k těm bankám, které si své renomé vybudovaly hlavně díky podpoře podnikatelů a živnostníků, a díky poskytování financování podnikatelských záměrů. Její portfolio zahrnuje širokou škálu produktů a služeb pro podnikatele a živnostníky, s oblibou využívaných. Ve výši 78 000 Kč až 4 400 000 Kč poskytuje Profi úvěr, který je určen hlavně na provozní náklady podnikatelů a živnostníků. Získat jej můžete už do 24 hodin. Splatnost se pohybuje od 6 do 11 měsíců u kontokorentního čerpání, při splátkovém kalendáři až 4 roky.

K žádosti o Profi úvěr musíte přiložit i daňové přiznání, potvrzení o daňové povinnosti a účetní výkazy za poslední období. Neklienti banky musí podnikat minimálně 2 roky, klientům stačí prokázat podnikatelskou činnost za poslední rok. Samozřejmostí je předložení dokladů z ochodního nebo živnostejńského registru.

Zajímavý je i Flexibyznis úvěr,který není vázaný na účel poskytování. Výše je od 90 000 Kč bez macimální hranice. Použít jej lze na mnoho účelů, investice, zásoby, pohledávky. Splatnost je flexibilní. Čerpání banka poskytuje jako revolvingový úvěr, kontokorentní půjčku nebo termínovaný úvěr. Splatnost se obyčejně pohybuje od 1 do 4 let. Podmínkou poskytnutí je prokázání možností splácet úvěr i s úroky a poplatky, zabezpečení úvěru například ručením majetkem.

Kromě toho poskytuje VÚB Banka i Profi úvěr s finančním ručením nebo půjčky na velké investice prostřednictvím Investičního úvěru.

 

ČSOB – půjčky pro podnikatele přednostně ze svých řad

Československá obchodní banka sází ráda na své klienty při poskytování půjček a úvěrů. Poskytuje předschválený úvěr v rámci vedeného konta, a to až do výše 900 000 Kč, pro všechny své klienty živnostníky a podnikatele, kteří využívají jejích služeb alespoň po dobu 6 měsíců.

Kromě toho je zde Malý investiční úvěr pro všechny klienty i neklienty banky od 100 000 do 13 000 000 Kč. Splatnost je od 1 do 15 let. Na získání musíte být podnikatelem vedeným v obchodním nebo živnostenském registru, alespoň 12 měsíců aktivně podnikat, nemít dluhy u státních institucí, roční obrat mít alespoň 260 000 Kč a splnit podmínky stanovené bankou. Připravte si výpis z registru, saňové přiznání, finanční výkazy a potvrzení z daňového úřadu na tiskopisu banky.

ČSOB poskytuje i úvěry s podporou Evropské unie. Je to EU Provozní úvěr a EU Investiční úvěr. Výše se pohybuje od 100 000 do 2 600 000 Kč, respektive 4 300 000 Kč se splatností 5, respektive 10 let. Podmínky jsou podobné jako u Malého investičního úvěru.

 

Banky podporují podnikatele a živnostníky

Na území České republiky umožňují banky dostatečně financovat podnikatelské investice a záměry. Hospodářství je oslabené krizí a přispívají na něj i státní instituce. Díky Evropské unii je možné čerpat i půjčky, které jsou zvýhodněné financování z EU fondů. Ohledně jednotlivých produktů se blíže informujte u bank a společností. Podmínky pro poskytnutí půjček podnikatelům a živnostníkům jsou různé.