Půjčky pro nezaměstnané Vám poskytnou tito tři poskytovatelé

Pokud jste zaměstnaní, se získáním půjčky nebudete mít prakticky žádný problém, ani v bance. Pokud se ale ocitnete mezi nezaměstnanými, vaše šance na úvěr se rapidně sníží. Banky se s lidmi bez práce nebo bez možnosti dokladovat příjem téměř ani nebaví.

Nejjednodušším řešením pro nezaměstnané je americká hypotéka. To znamená založit vlastní dům nebo jinou nemovitost. Jde o snadnou cestu k penězům, ale konec může být tragický, můžete přijít o střechu nad hlavou. Zakládat nemovitost byste měli jen tehdy, když na 100 procent víte, že penze dokážete vrátit.

Jak mohou získat nezaměstnaní půjčku?

Cesta k penězům i přes nelehkou situaci pro nezaměstnané existuje. Některé nebankovní společnosti půjčí rychle, a to i bez dokládání příjmů. Nečekejte ale nějaké obrovské částky. Nebankovní společnosti půjčí nezaměstnaným maximálně pár tisícovek. Je zde velké riziko, že své peníze už nikdy neuvidí. Proto půjčují nezaměstnaným málo, s vysokými úroky, a krátkou dobou splatnosti. Roční procentuální míra nákladů dosahuje až tisíce procent.

Na dočasné pokrytí nedostatku financí, třeba před výplatou, vyplacením dávek nebo podpory, jsou rychlé půjčky od nebankovek ideální.

Jelikož jsou tyto půjčky pro nezaměstnané velmi drahé, je dobré využít je pouze v případě největší nutnosti. Ovšem nehrozí, že byste přišli o střechu nad hlavou, pokud neručíte nemovitostí. V případě nesplácení přijdete o důvěru společnosti, a ta vám už nikdy nic nepůjčí.

Přehled nebankovních společností, které půjčují i lidem bez práce

1. Ferratum

  • Web: www.ferratum.cz
  • Výše půjčky: 700- 10 000 Kč (první půjčka maximálně 2 000 Kč)
  • Doba splatnosti: 15 nebo 30 dní

Společnost Ferratum (původem z Finska) je u nás průkopníkem rychlých půjček, neboli „finských půjček“. Jde o populární společnost, která působí v mnoha zemích. Revolučním produktem byly rychlé půjčky, které je možno vyřídit přes internet nebo sms zprávu. Nepotřebujete potvrzení o příjmu, ručení nebo ověření úvěrového registru. Takovou půjčku dostane každý občan České republiky s trvaným pobytem zde. Zamítnutí přijde jen tehdy, pokud jste již v minulosti nějakou půjčku nesplatili. Ferratum dokáže půjčit i velmi rizikovým klientům. Ovšem pokud si půjčujete poprvé, maximální výše půjčky u této nebankovní společnosti je jen 2 000 Kč. Jestliže úvěr splatíte, maximální výše další půjčky bude vyšší. Vybrat si můžete splatnost 15 nebo 30 dní. Prodloužení je možné o 15 dní.

Jak zažádat o půjčku

Půjčky Ferratum jsou rychlé a pohodlné. Vše vyřídíte z domu, Zvolit můžete online formulář nebo sms zprávu. Zašlete potřebné informace (jméno, rodné číslo, číslo občanského průkazu, adresu trvalého bydliště, číslo účtu), a po jejich zpracování vám společnost oznámí, zda vám byla žádost schválena. Peníze obdržíte bankovním převodem nebo poštovní poukázkou. První možnost je rychlejší, často do 24 hodin, poukázka může dorazit až za 3 nebo 4 dny.

Možnosti splácení

Splácet musíte do lhůty splacení, a to vkladem na účet, poštovní poukázkou nebo bankovním převodem. Pokud se opozdíte, bude vám vystavena smluvní pokuta.

Výhody: velká mezinárodní společnost, pohodlná žádost, rychlé vyřízení

Nevýhody: vysoká cena půjček

 

2. creditON

  • Web: www.crediton.cz
  • Výše půjčky: 30-10 000 Kč (poprvé maximálně 3 000 Kč)
  • Doba splatnosti: 1 až 30 dní

CreditON je v České republice kratší dobu, než Ferratum, ovšem jde rovněž o populární společnost, s centrálou v Lotyšsku. Půjčit si můžete třeba jen pár desítek korun. Než dokážete svou spolehlivost, můžete si půjčit maximálně 3 000 Kč, Doba splatnosti je od jednoho do třiceti dnů.

Jak zažádat o půjčku

Princip je podobný jako u Ferratum. Ovšem není zde možnost požádat přes sms zprávu. Po vyplnění části online formuláře obdržíte smsku s kódem, ten vložíte, a vše odešlete. Peníze můžete mít na účtu po schválení do 30 minut. Peníze jsou vypláceny přímo na bankovní účet.

Možnosti splácení

Peníze musí být na účtu společnosti před vypršením lhůty. Splácet můžete přímým vkladem na účet, bankovním převodem nebo poštovní poukázkou.

Výhoda: rychlost

Nevýhoda: cena, nováček na českém trhu

 

3. Půjčkomat

  • Web: www.půjckomat.cz
  • Výše půjčky: 700 až 6 000 Kč (první půjčka maximálně 3 000 Kč)
  • Doba splatnosti: 5 až 31 dní

Za Půjčkomatem stojí společnost Friendly Finance, která má bohaté zkušenosti s půjčováním peněz v Evropě. Nabízí rychlé půjčky bez zbytečné administrativy a z pohodlí domova. Půjčkomat slibuje půjčky až ve výši 20 000 Kč. Ovšem jako jiné nebankovky vám společnost nepůjčí mnoho, pokud vám nedůvěřuje. Do začátku půjčí maximálně 3 000 Kč. Pokud splatíte v pořádku, výše další možné půjčky se zvýší. Minimální výše půjčky je 700 Kč. Dobu splatnosti můžete zvolit 5 až 31 dní. Půjčkomat vyniká rychlostí procesu. Peníze můžete mít na účtu do hodiny.

Jak zažádat o půjčku

O půjčku musíte zažádat na webu Půjčkomat.cz. Zvolíte si výši půjčky, dobu splatnosti a vyplníte online formulář. Smlouvu o půjčce, která vám přijde na email, potvrdíte jedním kliknutím. Po schválení obdržíte peníze na účet.

Možnosti splácení

Půjčku musíte splatit bezhotovostně, na účet. Každý klient má svůj variabilní symbol.

Výhody: rychlost vyřízení

Nevýhody: cena půjčky