Půjčka pro důchodce – seznam spolehlivých poskytovatelů

Pokud jste důchodci a potřebujete půjčku, měli byste si dát pozor na nespolehlivé poskytovatele. Zde je seznam těch, na které se spolehnout můžete.

Důchodci to mají s půjčkami těžké

S rostoucím věkem se zhoršuje nejen zdraví, ale i možnost získat půjčku. Banky mají rádi hlavně lidi se stabilním příjmem. Na důchodce nahlížejí kriticky, a s těmi s nízkým důchodem se ani nebaví. Mnozí se tak cítí diskriminováni. Kromě bank se ale mohou obrátit i na nebankovní společnosti. Zde ale mohou vyvstat problémy. Ne všechny nebankovní společnosti jsou seriózní. Kvůli pár tisícům korun můžete přijít i o střechu nad hlavou. Stačí se opozdit se splátkami a exekuce už klepe na dveře. Jak se takové situaci vyvarovat? Nejdříve se snažte půjčit si od svých dětí, potom od bank, a až potom od nebankovních společností. Ne všechny jsou vhodné. Přinášíme vám seznam nebankovních společností, které půjčí peníze i důchodcům, a od kterých nehrozí žádné neférové jednání.

 

Ferratum

Společnost Ferratum je veteránem na poli nebankovních společností a půjček, poskytovaných online. Jako první přinesli na trh půjčku s kompletním vyřízením přes internet. Vzniklo pak mnoho kopií. Ovšem Ferratum zůstává jednou z těch nejdůležitějších nebankovních společností v České republice. Je původem z Finska, má více než jeden a půl milionu zákazníků a působí více než ve 20 zemích světa

 

Víc o půjčce Ferratum

Ferratum bez potíží půjčí i důchodcům. Bez ohledu na výši důchodu. Stačí mít trvalé bydliště v České republice a mít maximálně 65 let. Ovšem půjčku nedostanete, pokud jste už v minulosti nějakou nesplatili. Ferratum poskytuje rychlé a krátkodobé půjčky, jinak také nazývané finské. Půjčky jsou poměrní nízké- tzv. mikropůjčky. Maximální výše je 10 000 Kč. Pokud si u Ferratum půjčujete poprvé, maximální výše půjčky je jen 2 000 Kč. Pokud ji ale úspěšně splatíte, díky důvěře bude limit při další půjčce vyšší. U půjčky od Ferratum si můžete zvolit 15 nebo 30 dní splatnosti. Lhůtu jde pak prodloužit o dalších 15 dní.

Postup vyřízení půjčky

Nemůže být jednodušší vyřízení než u Ferratum. Každý, i důchodce, to zvládne za pár minut. Jde to přes počítač i mobilní telefon. Nejprve si zvolíte výši půjčky a dobu splatnosti. Dalším krokem je vyplnění formuláře s osobními údaji a číslem účtu. Ten odešlete a za pár minut se dozvíte, jestli vám byla půjčka schválena. Můžete si zvolit dva způsoby doručení peněz, a to buď bankovním převodem, nebo poštovní poukázkou. Ne každý důchodce má bankovní účet. Ovšem poštovní poukázka vyžaduje delší dobu čekání, než přijde poštou, 3 až 4 dny. U bankovního převodu máte peníze na účtu do 24 hodin.

 

CreditON

CreditON je další zahraniční pobočkou ze severu. Tato společnost vznikla v Lotyšsku, v České republice je poměrně nováčkem. Stejně jako Ferratum i Crediton půjčí důchodcům. Ale ne všem, jen těm, kteří nejsou evidování v registru dlužníků, to znamená, že neměli problémy dříve nějakou půjčku splatit. Pokud jste v minulosti něco nesplatili, můžete využít Ferratum. Ta nepůjčí jen těm lidem, kteří v minulosti nesplatili jejich půjčku.

Půjčky od Crediton jsou založeny na podobném principu jako Ferratum. Můžete je získat online a peníze mít velmi rychle k dispozici, už za jeden den. Ovšem nejde si půjčit pomocí sms zprávy. Maximální výše půjčky je i pro důchodce 10 000 Kč. Ovšem pokud si půjčujete poprvé, maximální výše bude 3 000 Kč. Doba splatnosti je 1-30 dní.

Jak zažádat o půjčku 

I zde je potřeba vyplnit online formulář. Přes sms jde pouze požádat o úvěr. Po odeslání obdržíte sms zprávu na mobilní telefon, s kódem, který vložíte na web. Schválení trvá asi 30 minut. Peníze se vyplácejí ihned, bankovním převodem. Proto potřebujete mít účet u banky. Při splácení máte ale více možností. Nejjednodušší je bankovní převod, alternativou je vložení peněz přímo na účet nebo platba peněžní poukázkou. Je potřeba dodržovat termíny splatnosti, berte v úvahu časovou prodlevu u bankovního převodu i posílání poukázky.

 

Cetelem

I když je Cetelem nebankovní společnost, od ostatních se poměrně liší. Je totiž produktem bank. Založena byla v roce 2001 jako společný podnik dvou globálních bank. Největší výhodou půjček od Cetelem je jednoznačně jejich spolehlivost. Protože za touto značkou stojí velké banky, nemusíte se bát podvodů. Šance na zkrachování je téměř nulová. Cetelem působí asi v 80 zemích světa. Poskytuje půjčky i důchodcům, ovšem na trochu jiném principu. Ferratum i Crediton půjčí téměř každému, stačí mít bydliště v České republice. Cetelem je o dost přísnější. Pro schválení půjčky musíte prokázat svůj příjem. U důchodců to znamená kopii aktuálního výměru důchodu a výpisy s účtu za poslední 2 měsíce.