Půjčka na bydlení – kdo vám ji poskytne

Chcete zrekonstruovat byt nebo postavit novostavbu? Plánujete pořízení domu, bytu nebo stavebního pozemku? Vše se vám bude lépe financovat s půjčkou na bydlení nebo dobrou hypotékou. Zde je základní přehled poskytovatelů finančních produktů, které mohou pomoci s financováním bydlení.

ČSOB

Československá obchodní banka, a.s. vám poskytne rozsáhlou nabídku finančních produktů pro koupi, rekonstrukci nebo stavbu nemovitostí. Klasická je hypotéka s úrokovou sazbou od 3,15% p.a. se schválením do 24 hodin a bez nutnosti dokládat příjem. Tuto nabídku doplňuje Hypotéka pro mladé, která je zvýhodněná státním příspěvkem. Hypotéku pro mladé mohou získat žadatelé ve věku od 18 do 35 let (věk se posuzuje v době podávání žádosti)s trvalým pobytem v ČR. Příjem musí být maximálně ve výši 1,3- násobku průměrné hrubé mzdy. Velmi zajímavým produktem ČSOB je Hypotéka na splacení úvěru s úročením od 3,15% p.a., která se dá využít na splacení úvěrů stavební spořitelny nebo stavebního úvěru jiné banky. Rozhodně to ale není jediná možnost využití. Velmi využívané je i stavební spoření od ČSOB s názvem Profit a profit klíč, díky kterým po dvou letech spoření můžete dosáhnout na stavební úvěr s výhodnými podmínkami, a to od 2,9% p.a.

Poštovní banka

Poštovní banka a.s. nabízí momentálně tři produkty, které souvisí s financováním bydlení a nemovitostí. Půjčka na bydlení je vhodná hlavně na rekonstrukci bytu nebo domu, limitovaná je totiž rozsahem od 100 000 do 500 000 Kč. Můžete si ji vyřídit i bez ručitele, dokládání příjmů a zástavy nemovitosti. Dalším z produktů je Praktická hypotéka s výškou částky nad 250 000 Kč. To už na nákup nebo větší úpravy nemovitosti může postačovat. A podobně jako u Půjčky na bydlení, můžete částku využít prakticky na cokoliv, netýká se jen bydlení. Tady se už ale přikročí k zabezpečení úvěru nemovitostí. Zapomenout nesmíme na Stavební úvěr se spořením, což je produkt kombinující spoření a splácení úvěru. Úvěr může dosáhnout 125 000 až 500 000 Kč, a to bez zástavy nemovitosti, ručitele nebo prokazování příjmu.

Česká spořitelna

Česká spořitelna a.s. nabízí sým klientům dva typy úběrů na bydlení a hypotéku pro mladé. Úvěr na bydlení můžete získat od částky 180 000 kč se splatností 10 až 30 let. Účelúvěru nemusíte prokazovat, pokud jeho výše nepřesáhne 70% hodoty zastavené nemovitosti. Úvěrem na bydlení určeným na splacení úvěru z jiné banky můžete zafinancovat i splacení úvěru nebo hypotéky z jiné banky. Podle okolností vám bude poskytnut v částce vyšší, než byl původní úvěr. Můžete tak zkonsolidovat půjčky z více zdrojů a vyřešit ta své problémy. Nový úvěr, který vám Česká spořitelna poskytne, může být dohodnut na vyšší částku, výhodnější úrokovou sazbu nebo na delší dbu splatnosti. V nabídce nesmí chybět ani výhodný Hypotční úvěr pro mladé ve věku od 18 do 35 let, jehož úroková sazba je snížena o 3% a je zde možnost odkladu splátek.   

UniCredit Bank

Pobočkou známé zahraniční banky je UniCredit Bank. Nabízí několik zajímavých hypoúvěrů. Hypoúvěr Klasik, to je hypotéka poskytovaná do výše 70% hodnoty zastavené nemovitosti. Pokud ji zkombinujete s hypoúvěrem Invest, můžete získat i více. Minimální výše úvěru dosahuje částky 85 000 Kč. Hypoúvěr Invest je hypoteční úvěr určený především na koupi nebo rekonstrukci nemovitosti nebo na refinancování jiného úvěru, který se týká nemovitosti. Oba úvěry můžete zabezpečit financovanou nebo rozestavěnou nemovitostí. Hypoúvěr pro mladé je zvýhodněný státním příspěvkem. Minimální výše úvěru je 125 000 Kč. Na financování plynofikace je určen speciální Plynoúvěr, využít jej můžete i na zateplení nemovitosti.

VÚB

Všeobecná úvěrová banka, a. s. nabízí sérii flexihypoték. O co se jedná? Flexihypotéka je klasický hypoteční úvěr určený na stavu, koupit nebo rekonstrukci bydlení. Zabezpečuje se zastavenou nemovitostí. Umožňuje mimořádné roční splátky až do výše 20% z úvěru, a to bez poplatků. Důležitá je fixace úrokové sazby na 1,3,5 nebo až 10 let. V období končící fixace je umožněno předčasně hypotéku splatit. Pro členy České lékařské komory, Notářské komory a několika jiných komor je tato flexihypotéka dokonce dostupná i bez nutnosti dokládání příjmů. Snížení úrokové sazby o 3% na prvních 5 let splácení úvěru spolu s dalšími výhodami přináší zvýhodněná Flexihypotéka se státním příspěvkem pro mladé. Dalším typem je Fexihypotéka určená na první bydlení s úrokovou sazbou od 3,54% p.a. pro žadatele od 22 do 35 let. Je určena pro ty, kteří nemají nárok na státní příspěvek pro mladé. Čistý příjem musí být na 25 000 Kč, podmínkou je vysokoškolské vzdělání. Specialitou je Flexihypotéka určená na developerské projekty. Nabídku doplňuje Flexihypotéka určená na refinancování.