Poštovní banka: Dostupná půjčka na cokoliv – RECENZE

Poštovní banka prezentuje svou Dostupnou půjčku na cokoliv jako půjčku bez poplatků, s jednoduchým vyřízením, s pojištěním schopnosti splácet a s měsíční splátkou už od 350 Kč. Ale je skutečně až tak výhodná? Zde je detailní recenze tohoto produktu.

Jednoduché podání žádosti o půjčku

Půjčky bez ručitele jsou v bankách do určité sumy celkem běžné. Ani při vyřízení Dostupné půjčky nepotřebujete ručitele. Zpříjemňuje a zjednodušuje to postup získání půjčky. Jako zaměstnanec nemusíte mít ani potvrzení o příjmu. Navíc pokud máte u této banky i bankovní účet, neplatíte žádný poplatek za poskytnutí úvěru. Potřebujete pouze svůj občanský průkaz.

Kolik si můžete půjčit prostřednictvím Dostupné půjčky?

Tato půjčka se pohybuje v rozsahu od 10 500 Kč do 180 000 Kč. V hotovosti získáte až 50 000 Kč. Pokryje tedy mnoho finančních potřeb. Dostupnou půjčku můžete použít skutečně na cokoliv podle vašich potřeb. Doba splatnosti je od 1 do 6 let. Splátky začínají již na 350 Kč za měsíc. Tuto splátku běžná domácnost ani nepocítí.

Další výhody využití Dostupné půjčky

Je zde ještě pár výhod které stojí za připomenutí. Je fixovaná výše splátek po celou dobu splácení. Nemění se. Víte tedy přesně, s čím máte do budoucna počítat. Je zde i pojištění schopnosti úvěr splácet. Pojištění úvěru si vyřídíte hned při zařizování půjčky. Pokud se octnete v těžké situaci, můžete získat až šesti měsíční odklad splátek. Bezpečnější je ale mít vyrovnaný plusový rozpočet.


Pro koho je Dostupná půjčka určená?

Tento finanční produkt mohou využít osoby ve věku od 18 do 70 let (živnostníci do 60 let) s trvalým pobytem v České republice. Musíte splnit několik dalších podmínek.

  • Zaměstnanci musí být v zaměstnání déle než tři měsíce.
  • Invalidní důchodci musí mít 35 až 70 let.
  • Důchodci nad 65 let splácí maximálně tři roky.
  • Živnostníci musí mít podané daňové přiznání za předešlé zdaňovací období.
  • Od 52 let věku akceptuje tato banka jako příjem i vdovský důchod.

Skutečně stačí při žádosti o Dostupnou půjčku jen občanský průkaz?

Pokud jste osoba zaměstnaná v ČR, opravdu občanský průkaz jako jediný doklad stačí. Od důchodců a živnostníků si ale Poštovní banka vyžádá další doklady podle potřeby. Jedná se o potvrzení o výši důchodu, potvrzení o daňovém přiznání a další. Běžně se vyžaduje i faktura za elektřinu nebo jiný dokument, kde je adresa nemovitosti uvedená ve smlouvě.  Ani u některých povolání, jako je voják, policista nebo hasič nestačí občanský průkaz.

Pojištění úvěru (Dostupné půjčky)

Pojištění schopnosti splácet má svá pravidla. Pojištění získáte při splnění kritérií hned při uzavření dostupné půjčky. Pojištění v základním souboru vás chrání proti riziku neschopnosti pracovat, úmrtí nebo invalidity. Podmínkou je ale dobrý zdravotní stav. Není ale k dispozici invalidním důchodcům, osobám s chronickým nebo nevyléčitelným onemocněním nebo osobám se sníženou pracovní schopností o více než 40%. Komplexní soubor pojištění získáte za přísnějších podmínek. Musíte být nepřetržitě zaměstnaní alespoň 12 měsíců a podobně. Toto pojištění vás ochrání i proti riziku ztráty zaměstnání.

Jak probíhá plnění pojištění schopnosti splácet půjčku?

K pojistnému plnění dojde za splnění jistých podmínek. Záleží na tom, zda máte sjednaný základní nebo komplexní soubor pojištění. Je to při dlouhodobé pracovní neschopnosti (nad 60 dní), při ztrátě zaměstnání (po 60 dnech nezaměstnanosti), při invaliditě nebo úmrtí pojištěnce.

Na jednu smlouvu a jednu pojistnou událost se plnění vyplácí maximálně po dobu 6 měsíců. V případě invalidity se pojistné vyplácí jednorázově, u dalších situací ve splátkách ve výšce splátek úvěru. Vyřízení této pojistky je poměrně jednoduché, bez zbytečných formalit. Pokud se nepojistíte při vyřizování půjčky, jde to i dodatečně.

Závěrečné shrnutí Dostupné půjčky

Dostupná půjčka na cokoliv je poměrně komfortním úvěrem bez zbytečného papírování, nejde ale o nijak revoluční finanční produkt. Vyplatí se, zejména pokud máte u Poštovní banky i Dobrý účet. Díky tomu se vás nebude týkat poplatek za vyřízení. Ten je ve výši 800 Kč. Výhodou je vyřízení bez nutnosti potvrzení o příjmu, bez ručitele, možnost odkladu splátek až o 6 měsíců. Asi největším plus je snadná možnost pojistit si schopnost tuto půjčku splácet.