Nebankovní půjčky bez doložení příjmu – do jaké výše Vám půjčí?

Pokud potřebujete větší sumu peněz, vaše kroky budou nejspíše směřovat do banky. Ať už potřebujete nové auto, postavit rodinný dům nebo rozjet podnikání, tak velkou částkou pravděpodobně nedisponujete. Problémem, kvůli kterému možná budete muset najít jiné řešení, je nezájem banky o zákazníky nedokladující příjem. Zbývá vyzkoušet nebankovní společnosti, u kterých získáte půjčku i bez prokazování příjmů.

Nebankovní rychlé půjčky

Nebankovní instituce půjčují i sociálně ohroženým skupinám obyvatel. Proto by nemělo být překážkou to, že žadatel nemůže prokázat pobírání výplaty. Samozřejmě společnost musí zohlednit možné obavy z rizik. Děje se to prostřednictví poměrně vysokých úrokových sazeb a nižších možných vypůjčených částek pro žadatele.

Půjčka bez doložení příjmu je řešením pro lidi, kteří nemohou dokladovat příjem z různých důvodů. Může to znamenat, že jsou nezaměstnaní, nebo jejich měsíční výplata nestačí na pokrytí nákladů na úvěr. Někteří lidé vydělávají slušně, ale nedisponují uzavřenou pracovní smlouvou, takže jejich oficiální příjem je vlastně nulový. Naštěstí existuje řešení v podobě nebankovní půjčky, které garantuje pomoc žadatelům bez pracovní smlouvy.

Podle čeho si společnosti určují výši nabízené půjčky:

  • Okruh klientů – Každý poskytovatel se orientuje na určité spektrum žadatelů. Podle něj nastaví výše poskytovaných půjček. Pro podnikatele poskytují větší sumy než pro sociálně slabší skupiny obyvatel.
  • Doba splácení – Společnosti, které poskytují nízké částky v řádech stovek nebo tisíců korun volí jednorázovou formu splatnosti, a to po 15, 30 nebo 45 dnech.
  • Forma vyřízení – při poskytování nižších částek nejdou společnosti do tak vysokého rizika, a vyřízení žádostí bývá rychlé, především přes internet. 

Poskytovatelé půjček bez dokladování příjmu, a částky, které jsou ochotni půjčit

Ferratum

Jedná se o nebankovní instituci, díky které se poměrně snadno dostanete k penězům i bez potvrzení o příjmu. Ferratum sází na okamžité půjčky s možností vyřízení online nebo prostřednictvím SMSky. Jsou určeny pro všechny skupiny občanů. Podmínkou je dosažení plnoletosti. Půjčit si můžete od 700 Kč. Pokud potřebujete více než 10 000 Kč, musíte se ovšem rozhodnout pro jinou společnost.

U nízkých částek je úměrné i nastavení jejich splatnosti. Peníze musíte vrátit maximálně za 30 dní. Další možností je 15- denní termín. Pokud máte se splácením potíže, můžete zažádat (maximálně dvakrát) o prolong. Takové prodloužené splatnosti je ale samozřejmě za poplatek. Jeho výše je přímo úměrná částce, která vám byla schválena. Například při výši půjčky 1500 Kč zaplatíte za prodloužení splatnosti dalších 200 Kč. Na první pohled to není moc, ale jde o zbytečně vyhozené peníze, které asi nemáte nazbyt.

Společnost Ferratum je tedy ideální pro takové žadatele, kteří nechtějí nebo nemohou přeložit potvrzení o příjmech, a stačí jim pár set nebo tisíc korun pro rychlé překlenutí finanční krize.

Soukromí poskytovatelé

Nejvíce problémovou skupinou poskytovatelů jsou soukromníci, kteří nepatří pod žádnou konkrétní společnost zapsanou v Obchodním registru, a kteří nejsou vedení oficiálně jako finanční skupina. Často se nezdržují na nějakém konkrétním místě ani nemají zakoupenou doménu. Můžete natrefit na bezproblémové i problémové poskytovatele. Od problémů vás nemusí oprostit ani soud. Je skutečně třeba dávat pozor na neověřené produkty. Využívejte je jen v bezvýchodných situacích. Neměl by nastat problém, pokud podepíšete pod dohledem notáře právně relevantní smlouvu s konkrétním a jasným zněním. Lákadlem půjček od soukromníků je možná výše zapůjčené částky, často porovnatelná s bankami. Takovou částku vám často žádná nebankovka nedá. V inzerátech lze najít hromadu inzerátů soukromých věřitelů na částky až do 500 000 Kč. Kromě emailu, adresy a jména (přezdívky) není v nabídce nic dalšího, co by přidávalo na důvěryhodnosti.

Půjčky od soukromých poskytovatelů by se měly stát poslední beznadějnou možností, jak získat bezúčelové peníze bez potvrzení o příjmu. Ovšem mnoho takových produktů najdeme i u nebankovních společností.

Závěr

Pokud nemůžete předložit potvrzení o příjmu, a potřebujete půjčit peníze, můžete vybírat z několika dobrých poskytovatelů. Nezatíží vás administrativou, vše vyřídíte prostřednictvím internetu nebo sms formou. Máte zaručené rychlé jednání bez nutnosti osobního setkání, s okamžitým odesláním peněz na účet.

Půjčky bez doložení příjmu jsou převážně drobné a krátkodobé půjčky. Ty vám, jako oficiálně nezaměstnaným, musí vyhovovat z důvodu rychlého splacení menší částky.