Bezhotovostní půjčka Provident až do výše 63 000 Kč- vyplatí se?

K půjčkám je potřeba přistupovat zodpovědně, jinak by nás mohly zruinovat. Čím vyšší úvěr, tím větší opatrnost si zaslouží. Pozor je třeba si dávat hlavně na nebankovní společnosti. Ne všechny mají čisté úmysly. Některé se vyloženě snaží nachytat lidi na jejich nevědomost a důvěřivost. Není jich mnoho, ale existují. Co si ale myslet o bezhotovostní půjčce Provident?

Je společnost Provident důvěryhodná?

V České republice se pohybuje mnoho nebankovních společností, které vznikly poměrně. Sídla mohou mít na pochybných místech, nebo často mění svůj název, aby se vyhnuly negativním recenzím. A soukromé poskytovatele půjček, ty není prakticky možné si prověřit.  

Společnost Provident ovšem není v poskytování půjček žádným nováčkem. Firma Provident Financial má více než 130 let. Vznikla roku 1880 v Anglii. Model poskytování úvěrů běžným lidem až domů si firma zachovává dodnes. Moderní technologie proces půjčování zrychlily a usnadnily. Provident je známý úzkým kontaktem svých agentů a klientů.

Jaká hrozí rizika u půjčky Provident?

Firmy mívají jednoduchý recept, jak dostat klienty do problémů- ručení nemovitostí nebo podepsání směnky. Pokud klient přestane splácet, má nebankovka právo na exekuci. A na exekuci si vydělají mnohem více. Jaké je poučení? Neberete půjčku na směnku. Nikdy nesahejte po spotřebních úvěrech nebankovek, za které ručíte vlastní nemovitostí. Provident od vás nebude vyžadovat podepsání žádné směnky při bezhotovostní půjčce. Neručíte nemovitostí ani ničím jiným. Dokonce nepotřebujete ani ručitele. Provident individuálně posoudí vaši situaci při žádosti o půjčku. Budete potřebovat občanský průkaz, potvrzení o trvalém bydlišti a potvrzení o příjmu.

A co smlouva o půjčce?

Nenechte se doběhnout smlouvou o půjčce, jako mnoho nezkušených lidí před vámi. Smlouva je psána drovným písmem a textu je naní opravdu mnoho. Právě v drobně psaném textu se mohou vyskytnout zrady. Hrozí něco takového s Providentem? Provident se snaží se smlouvou o půjčku svým zákazníkům situaci maximálně ulehčit. Smlouvy jsou přehledné, na jednom listu papíru, psané velkým písmem a srozumitelně. Smlouvu o půjčce byste si měli vždy přečíst. Pokud něčemu nerozumíte, obraťte se na obchodního zástupce.

Je složité vyřídit si půjčky od Providentu?

Bankovní půjčky bývají komplikované. Zkoumají vaši úvěrovou historii a čeká vás mnoho papírování. Co nezvládají banky, o to se hravě postarají nebankovní společnosti. Firma Provident přijde přímo za vámi. Nikam nemusíte cestovat. Můžete také vyplanit online žádost přímo na webu.  Vše začíná jednoduchým telefonátem nebo vyplněním internetového formuláře. Následně vám zavolá jeden z obchodních zástupců a dohodne se s vámi na osobní schůzce. Nejbližší obchodní zástupce je jen kousek od vás. Pracují i přes víkendy. Vyhodnotí vaši situaci při osobní schůzce, a navrhne podmínky půjčky. Následně můžete podepsat smlouvu o půjčce. Bezhotovostní půjčka Provident je vhodná pro všechny, kteří nepotřebují peníze ihned. Od podpisu smlouvy po připsání financí na účet může uběhnout až 13 dní. Většinou je to sice dříve, ale nelze sena to spoléhat. Pokud potřebujete peníze rychle, požádejte Provident o hotovostní půjčku. Peníze pak získáte okamžitě po podepsání smlouvy, přinese je obchodní zástupce až k vám domů. Bezhotovostní půjčka nepřináší žádnou zbytečnou administrativu. Potřebujete občanský průkaz, potvrzení o trvalém pobytu a doklad o pravidelném příjmu. Může se také stát, že vás Provident požádá o potvrzení o sociálním pojištění.

Mezi další výhody bezhotovostní půjčky od Providentu patří tyto:

  • Nejsou skryté poplatky
  • Můžete si dohodnout změnu splátkového kalendáře
  • Půjčené peníze můžete využít na cokoliv
  •  

Nevýhody bezhotovostní půjčky od společnosti Provident

Provident patří mezi seriózní nebankovní společnosti. To ale neznamená, že netrpí tradičními neduhy nebankovek. Rychlost a pohodlí nepřichází zadarmo.

Náklady spojené s půjčkou Provident jsou vyšší než u bankovních půjček. Měří se procentuální roční mírou nákladů (zkratka RPMN). Ta je poměrně vysoká.

U bezhotovostní půjčky si můžete půjčit od 4 000 do 63 000 Kč s dobou splácení od 45 do 100 měsíců. RPMN je různá.

Absolutní a relativní náklady na půjčku jsou velmi odlišné. Bezhotovostní půjčka od Providentu je oproti bankovním půjčkám drahá. Ve světě nebankovních půjček ale patří mezi ty levnější.

Provident poskytuje úvěry na jiném principu než banky. Nepožaduje záruku. Pokud přestanete půjčku splácet, nic se neděje. Nečeká vás žádná exekuce. Důsledkem je však to, že Provident vám nikdy nepůjčí ani euro. Proto je výše bezhotovostní půjčky omezená. Novým zákazníkům půjčují méně, než těm stálým.


Závěr

Pokud hledáte výhodný spotřební úvěr, obraťte se raději na banku. Pokud vám ale banka nechce půjčit, nebo je proces příliš komplikovaný, zkuste pak nebankovky. Provident je seriózní společnost s bohatou historií, a půjčuje peníze za férových podmínek. Pokud půjčku nesplatíte, nehrozí vám žádná exekuce.