Půjčky na mateřské, půjčky pro ženy na MD

Mateřská dovolená (MD) je v každé rodině velkou událostí. Jde o situaci, o které celá rodina hodně očekává a je proto nutné uzpůsobit tomuto období i rodinný rozpočet. Růst výdajů je prakticky neustály, jelikož nový potomek vyžaduje nové a nové nákupy, avšak příjmy mají spíše klesající tendenci, jelikož aktuální výše mateřské je v našem státě neodpovídající naší životní úrovni. Proto se často mladé rodiny dostanou do potíží či finanční nouze.

 

Půjčky na mateřské

A právě pro takové situace je zde institut půjčky pro ženy na MD. Půjčky na mateřské si pod svá bedra berou především nebankovní instituce, jelikož banky chtějí vždy dostatečné potvrzení příjmů, které však žena živitelka na MD nemůže doložit. Takže se obrací na nebankovní sektor, kde jsou půjčky pro ženy na mateřské dovolené prakticky samozřejmostí. Nebankovní instituce sice nechtějí často prokázat příjem přímo od žadatelky, stačí osoba blízká. Tedy nejčastěji manžel. Tím dostane nebankovní instituce jakousi záruku a informaci o tom, že rodina je schopna dostát svým závazkům a půjčky jsou ochotny nabídnout.

 

Půjčky pro ženy na MD

Mezi důležité náležitosti půjčky pro ženy na MD je samozřejmě předložení občanského průkazu žadatelky plus ještě jednoho dokladu totožnosti, nejlépe pasu či řidičského oprávnění. Často je také důležité doložit a přinést alespoň okopírovaní doklady partnera. Dále následuje povinnost doložit příjmy partnera, či prokázat dostatečně vysokou mateřskou žadatelky. Pokud si žena na MD sama vydělává nějakou vedlejší formou zaměstnání, tak jí samozřejmě nebankovní instituce půjčku poskytne i bez doložení příjmů manžela. Povinností je také vlastnit bankovní účet, jelikož jde často o bezhotovostní převody peněz, tudíž je nutné mít veden účet u některé z bankovních institucí.

 

Parametry půjček pro ženy na MD

Občas společnosti, které půjčky ženám na MD poskytují nahlížejí do registru dlužníků, aby získaly alespoň nějakou podrobnější informaci o své potenciálním klientovi. Velikost půjčky na mateřské je v řádech desetitisíců korun a splatnost do několika málo let. Výhodou je její rychlé a promptní vyřízení, jelikož institucím stačí základní informace a uvědomují si, že žena na MD potřebuje peníze, co možná nejdříve. Avšak na druhé straně stojí relativně vyšší úroková sazby z této půjčky, jelikož jde o neúčelovou půjčku bez ručení a s minimálním dokladováním.