Půjčky pro studenty

Peníze jsou dnes potřeba nejen k uhrazeních životních nákladů, ale také i ke studiu. I na školách existují nejrůznější výdaje a pro studenty je těžké získat dostatečné finanční prostředky, které by jim umožnili vzdělání, po kterém touží.

Většina studentů má navíc ten problém, že nemají pravidelné příjmy a proto je pro ně získání peněz ještě těžší.

Naštěstí dnes existuje několik institucí a společností, které studentům umožňují získání peněz formou půjčky.

Půjčky pro studenty u banky

V případě, že patříte mezi studenty, kterým chybí peníze a chtěli byste získat možnost půjčky v bance, máte prakticky dvě možnosti. První možností jsou kontokorentní úvěry, druhou potom speciální studentské úvěry.

Kontokorentní úvěr

Kontokorentní úvěry sice nefungují na stejném principu, jako klasické půjčky, ale i díky nim můžete získat na čas potřebné peníze.

Princip kontokorentních úvěrů spočívá v tom, že klienti mají na svém účtu dovoleno “jít do mínusu”. Pokud si kontokorentní úvěr chcete sjednat, budete muset mít u dané banky i bankovní účet.

Studentské půjčky

V případě, že hledáte klasickou půjčku, budou pro vás nejspíše vhodnější úvěry pro studenty. Tyto úvěry fungují většinou jako klasické půjčky, s tím, že pokud si budete chtít půjčit vyšší sumu, budete muset mít ručitele.

Díky studentským půjčkám můžete získat finanční obnos v hodnotě od 15 000 – 500 000 Kč. Výše úrokových sazeb u tohoto typu půjček se většinou pohybuje od 8-10 %.
Banky, které studentské úvěry nabízejí jsou tři:

  • Česká spořitelna
  • Komerční banka
  • SMWB

SMS půjčky pro studenty

Studenti si mohou půjčit také z nebankovního sektoru. Zde mohou využít tzv. půjček bez příjmů neboli SMS půjčka pro studenty. U tohoto typu půjček není potřeba dokazovat pravidelné příjmy ani mít ručitele a jsou k dispozici online a ihned.

Nevýhodou těchto půjček je ovšem to, že bývají krátkodobobé, obnos, který získáte není příliš vysoký a navíc za ně zaplatíte vysoké úroky.