Půjčky pro podnikatele

Není žádným tajemstvím, že začínající podnikatelé nemají v naší republice zrovna na růžích ustláno. To se týká i půjček, které jsou často nezbytné pro základní investice, nebo financování běžného života po dobu, kdy podnikání nevynáší. Banky vidí většinu drobných podnikatelů, kteří nemohou ručit majetkem své společnosti, jako osoby bez prokazatelného příjmu, kterým nepůjčí.

Přitom jsou to právě začínající podnikatelé, u koho je vysoká pravděpodobnost, že své závazky splatí a do budoucna budou velmi důležitými klienty, o které každá banka stojí.

Nicméně, půjčky pro podnikatele tak často „zbudou“ na nebankovní společnosti. Ty jsou ochotny půjčit i podnikatelům, kteří zatím nepodávali ani jedno daňové přiznání, což je velmi důležité – první daňové přiznání totiž mnohdy odevzdávají až po roce, ve kterém je pro ně jinak velmi těžké nějaké finance formou půjčky získat. Pohled nebankovních společností je ale úplně jiný a mnozí podnikatelé, kterým taková půjčka v začátcích pomohla, už se pak nikdy k bankovním půjčkám nevrátí, i když by na ně nárok měli.