Půjčky pro nezaměstnané

Půjčky pro nezaměstnané pomáhají řešit velice složitou situaci, do které se právě tato skupina obyvatel dostane. Může to potkat každého, takže půjčky pro nezaměstnané mají potenciálně velkou řadu zájemců. Jde o jakousi formu půjčky, kdy žadatel nemusí dokládat své stálé příjmy. Obvykle tento druh půjčky poskytuje spíše nebankovní sektor, jelikož bankovní domy o nedůvěryhodné nezaměstnané klienty nemá zájem.

Princip půjčky pro nezaměstnané

Půjčka pro nezaměstnané je dnes již standardní druh půjčky v nebankovním sektoru. Vše funguje velice jednoduše. Stačí doložit svou totožnost občanským průkazem a dalším dokladem. Ostatní podmínky jsou pak odvislé od velikosti částky, kterou chce nezaměstnaný půjčit. U vyšších částek je vyžadováno ručení, zástava či přistup další osoby, která se spolupodílí na dluhu. Jde o jakousi ochranu poskytující instituci, že peníze, které nezaměstnanému půjčí, skutečně také obdrží nazpět navýšené o příslušný úrok.

Výhody půjčky pro nezaměstnané

První a zásadní výhodou půjčky pro nezaměstnané je nedokládání potvrzení o příjmu. I díky tomu je vyřízení velice rychlé a pružné. Peníze jsou k dispozici obvykle do jednoho dne od schválení žádosti. Půjčka pro nezaměstnané slouží obvykle na překlenutí mimořádných výdajů v období těsně po ztrátě zaměstnání, takže tento druh půjčky pomáhá v těch nejtěžších situacích.