Půjčky pro nezaměstnané do 5000

Nezaměstnanost u nás rozhodně není zanedbatelná a mnoho lidí tak má velmi omezené zdroje příjmů. Pak už stačí, když je potkají nečekané výdaje a jejich výdaje se rychle ztenčí do takové míry, že si musí peníze půjčovat.

Problém je však v tom, že půjčky pro nezaměstnané nepatří mezi nejnabízenější úvěry a v bankách vlastně nezaměstnaným vůbec peníze nepůjčí.

Důvodem je to, že nezaměstnaní nemají z pohledu bankovních institucí dobrou bonitu. Ta se totiž odvíjí od jejich schopnosti dluh splácet a také od toho, jaká je jejich platební morálka. Mnoho nezaměstnaných má totiž navíc zápis v bankovních či nebankovních registrech dlužníků.

Registry dlužníků jsou seznamy klientů, kteří nespláceli svoje pohledávky a dluhy podle podmínek, se kterými souhlasili v úvěrové smlouvě.

Právě v takových případech je proto obrátit se na poskytovatele, kteří půjčují peníze i méně bonitním klientům. Takové poskytovatele najdete v nebankovním sektoru a jsou to buď nebankovní společnosti jako například Provident či Credium anebo soukromé osoby, které nabízí své úvěry v inzerátech.

Půjčky do 5000 Kč pro nezaměstnané

Pokud nemáte žádné příjmy, které byste mohli doložit a máte zároveň zápis v registrech dlužníků, pak vám zbývá jedna možnost a tou jsou SMS půjčky. Jedná se o relativně nový typ úvěru, který u nás nabízí několik vybraných společností. Mezi ty nejznámější patří:

  • Ferratum
  • ViaSMS
  • Crediton

Většinou vám tyto firmy půjčí peníze tak, že je převedou na váš bankovní účet. Mohou si zde ale půjčit i klienti, kteří nemají své vlastní konto v bance a tak jim nebankovní společnost pošle peníze složenkou.

Jedná se však o krátkodobé úvěry, většinou je doba splatnosti 14 dnů, případně jeden měsíc. Poté musíte dluh vrátit a zaplatit zároveň i poplatek za půjčení peněz.