Půjčky bez dokladování příjmu – na koho se obrátit?

Jelikož ne každý člověk disponuje pravidelným a prokazatelným příjmem, bývá někdy problém získat u některých poskytovatelů půjčku. Bankovní instituce se málokdy baví se ženami na mateřské dovolené, důchodci nebo klienty bez doloženého příjmu. Takoví zákazníci jsou házeni do jednoho pytle, protože představují zvýšené riziko. Nebankovní společnosti poskytující nebankovní půjčky bývají mnohem ochotnější. Nedělají rovněž takové rozdíly mezi žadateli. Sice si u nich většinu můžete půjčit nižší částky než u banky, ovšem často poskytnou půjčku i navzdory neprokázání pravidelného příjmu.

Zodpovědné společnosti pro půjčky bez prokazování příjmů

Sice jsou zde rizika v podobě některých neseriózních poskytovatelů, všem stále zbývá několik zodpovědných společností. Každá žádost se posuzuje individuálně, a člověk má velkou šanci u nich půjčku získat. Určitě není problém najít důvody, kvůli kterým se někteří občané rozhodnou požádat o půjčku bez dokládání příjmů. V podstatě jde o tři situace, ve kterých se žadatelé nemohou obrátit s žádostí jinde. Pokud se v jedné z těchto kategorií najdete, bude pro vás půjčka bez dokládání příjmů dobrá volba, a také jediné dostupné řešení. Určitě tedy tuto možnost vyzkoušejte, pokud potřebujete získat potřebný finanční obnos.

Kdo se může obrátit pouze na půjčku bez dokladování příjmu?

  • Nezaměstnaní

Pokud nemáte práci, a ani oficiálně žádné příjmy, to, co si vyděláte bokem nebo dostanete darem, nikoho nebude zajímat. Také ti, kteří pobírají alimenty nebo výživné, běžnou půjčku nedostanou, ať je jakkoliv vysoké.

  • Na smlouvě máte uveden nižší příjem

Jde o prohnaný způsob, jak se zaměstnavatelé vyhýbají vysokým odvodům daní. Jelikož je dnes velký strach o práci, zaměstnanci raději na takové podmínky přistoupí, by o práci nepřišli. Takže i přesto, že máte dostatečně vysoký výdělek na splácení půjčky, jelikož není oficiální, tak pro vás půjčka bez dokazování příjmu zůstává jedinou možností.

  • Sháníte vyšší částku, než dokážete splácet

V této situaci není problémem to, že nejste zaměstnaní, nebo nízký příjem, ale to, že velmi riskujete. Jedná se většinou o situace, kdy žadatelé mají exekuce, vysoké dluhy, nebo problémy se ztrátou bydlení. V těchto případech totiž potřebují peníze okamžitě.

Vybraní poskytovatelé půjčky bez dokládání příjmů:

Provident

Provident je velice flexibilní poskytovatel. Nikdy dopředu nevíte, zda peníze obdržíte, nebo ne, ať už pracujete, nebo stálý příjem nemáte. Agenti společnosti chodí za klienty, a sázejí na osobní přístup. Od Providentu si můžete vypůjčit od 12 000 do 45 000 Kč. Pravidlem je týdenní splácení po dobu 45-60 týdnů. Pokud vám vyhovuje, že dostanete peníze v hotovosti, Provident vám bude vyhovovat. Poradci vše budou řešit přímo u vás doma. Tato seriózní společnost má mnoho klientů, a díky jejich dobrému jménu nehrozí nekalé praktiky.

Ferratum

Reklamy této společnosti hlásají slogan „Rychlá půjčka do 10 000 Kč“. Jedná se o okamžitý produkt s penězi do 24 hodin. Splatnost peněz si můžete nastavit na 15 nebo 30 dní, a podle toho se také vypočítá úroková sazba. Rozhraní sumy, kterou si můžete půjčit, je 750 až 10 000 Kč. O tuto půjčku tedy můžete zažádat, pokud potřebujete rychle nižší finanční injekci. Půjčka je bez dokládání příjmu, bezúčelová a bez ručitele. U půjčky Ferratum jde o jednoduchou a rychlou formu, jak si půjčit peníze.

CreditON

Společnost CreditON je jedním z mladších hráčů na trhu. Svou aktivitu staví na rychlých a nízkých půjčkách bez dokládání příjmu. Zažádat si u ní můžete maximálně o 10 000 Kč, ovšem tento produkt má svá pozitiva, kvůli kterým si zaslouží pozornost. Společnost má neobvyklý systém půjček. Buď si můžete podat online žádost, nebo vše vyřídit prostřednictvím SMS zprávy. Užitečnou novinkou je možnost půjčit si na koruny či desetikoruny přesnou sumu, a není to ani zatíženo přehnaně vysokými úroky. Čím dříve splatíte, tím máte úroky nižší, a to je velice férová nabídka. Délku splácení si můžete nastavit na několik dní, takže půjčku můžete například využít, pokud vám zbývá pár dní do výplaty. Tato půjčka vás nezatíží na několik let. Vyplatí se ji využít v nečekané finanční tísni.

Závěrečné zhodnocení půjček pro nezaměstnané

Půjčky bez doloženého příjmu jsou skvělou možností pro ty žadatele, kteří z nějakého důvodu nedokážou pravidelný příjem doložit. Vyšší míra rizika je zde pojištěna vyššími úrokovými sazbami. Ovšem jde o produkty spolehlivé, a proces vyřízení probíhá okamžitě. Půjčky nezahrnují skryté poplatky, jsou bezúčelové, a nezatíží vás nekonečnou administrativou.