Půjčka

Získat půjčku nebylo ještě nikdy tak jednoduché, jako je tomu nyní. V dnešní době není potřeba prosit o peníze, ale banky popř. společnosti půjčující peníze Vás berou jako plnohodnotného klienta a jednají s Vámi naprosto seriózně. S rostoucí dostupností internetu se určitá část přesunula do online prostoru a tím se zvýšila i rychlost vyřešení vaší finanční situace. Půjčka online je tedy ještě více dostupnější. Jistým problémem dříve byly životní situace klientů. Důchodci, nezaměstnaní nebo maminky na mateřské dovolené neměli šanci dostat se k penězům a jejich žádosti byly ignorovány. Při dnešní obrovské konkurenci tento problém není aktuální. Finance, ať již ve formě bankovní nebo nebankovní, má na dosah ruky v podstatě každý. Stačí si jen vybrat. Pamatujte však, že je potřeba vybírat pečlivě. Pro každý účel a pro každou situaci existuje určitá půjčka. Je tedy potřeba vyhodnotit všechny pozitiva a negativa dané půjčky.

Typy půjček a jejich podmínky:

Nebankovní půjčky

Nebankovní půjčky jsou stále oblíbenější. Nabízejí spousty výhod. Při sjednání se nekontroluje registr, ve kterém se často i neprávem objevuje stále více klientů. Na bankovní půjčku poté nemohou dosáhnout a nebankovní peníze jsou jediným možným řešením jejich tíživé finanční situace. Další výhodou jsou značně benevolentní požadavky na ručitele či ručení nemovitostí.

Půjčky bez registru

Pokud si vypůjčíte peníze od bankovní společnosti a následně se vyskytne problém se splácením, budete zapsáni do registru dlužníků. Nejznámějším je CEDR. Vymazání takového záznamu je takřka nemožné a brány bank pro vás budou uzavřeny. Nebankovní sektor a nebankovní poskytovatelé půjček tento registr naštěstí nevyužívají a máte možnost získat finance i se zápisem.

Půjčky bez ručení

Především banky vyžadují oproti poskytnutým penězům ručení nemovitostí. Ne každý ji ovšem má. Nebankovní sektor je značně benevolentnější a takovou podmínku u malých částek (do 50 000 Kč) zpravidla vůbec neklade. Na finance tak dosáhnou ilidé bez domu nebo bytu v osobním vlastnictví.

Půjčky bez potvrzení příjmů

Nezaměňovat s půjčkou pro nezaměstnané. Potvrzením příjmů se rozumí potvrzení vydaném vaším zaměstnavatelem. Nebankovní společnosti tento požadavek zpravidla nemají a potvrzení nevyžadují. O úvěr bez potvrzení tak můžete žádat i v případě, že máte stálé zaměstnání, ale jste například ve zkušební době.

Půjčky pro maminky na MD a půjčky důchodce

Půjčky pro maminky na MD (mateřské dovolené) a  půjčky pro důchodce jsou kapitolou samou pro sebe. Mají stabilní a zaručený příjem. Ten je ovšem zpravidla velmi malý a půjčku je nutno nastavit na velmi dlouhou splatnost. Ne každá je tak pro tyto skupiny dostupná a musí se hledat přímo k tomuto účelu vhodný soukromý investor.

Půjčky pro nezaměstnané

Ať již pobírají dávky nebo ne, jsou pro poskytovatele značně rizikovou skupinou. Navíc je jejich příjem značně nestálý. Komplikace ještě vzrůstají, pokud nemohou ručit nemovitostí (dům/byt). proto vznikla právě tato zvláštní skupina půjček pro nezaměstnané žadatele.

Rychlá půjčka

Se hodí, pokud peníze potřebujete opravdu velmi rychle. Bez čekání. Okamžitě. Nejčastějším typem smlouvy je v tomto případě směnka. Tento typ rychlé půjčky přináší i mnoho výhod. Není totiž čas čekat na vyřízení potvrzení o výši příjmů, zajišťování listin pro ručení nebo žádat o výpisy z registru dlužníků - jedná se tak o půjčku bez potvrzení příjmů, ručení a registru. Pro žadatele mimořádně výhodné. Cenou za rychlost vyřízení a tyto výhody je vyšší RPSN.

SMS půjčka Ferratum

SMS půjčky jsou výborné, pokud potřebujete pouze malou částku. V rozmezí 500 Kč až 15 000 Kč. Stačí odeslat SMS zprávu, ve které uvedete své jméno, kontaktní informace a požadovanou částku. Po ověření vaší žádosti jsou peníze na cestě. Jelikož se jedná o malé množství financí, odpovídá tomu i doba splatnosti, která se pohybuje od 15 dnů do 1 měsíce.

Půjčky v hotovosti

Jedná se o rozšíření kategorie půjček až do domu např. od společnosti Provident - Bezhotovostní půjčka od Provident nebo Home Credit půjčka. U tohoto typu si můžete vybrat ze dvou verzí doručení peněz. Prvním způsobem je osobní navštívení vašeho domova obchodním zástupcem. Případně je možné navštívit jednu z mnoha poboček a vyzvednout si finance osobně.

Půjčka na bankovní účet - půjčka online

Komfortní. Jednoduché. Nicméně ne nejrychlejší. Pokud máte rozdílnou banku, tak vám nejsou peníze připsány ihned. Podle zkušeností až následující pracovní den okolo 9:00. V případě stejné banky jsou ovšem peníze u vás ihned a bez zbytečného čekání, proto se těmto půjčkám také říká rychlá půjčka ihned na účet.