Půjčka pro ženy na mateřské dovolené: kde o ni požádat?

Ženy na mateřské dovolené patří do rizikové skupiny žadatelů o půjčky. Z důvodu neprokázání dostatečného měsíčního příjmu jsou banky při schvalování mnohem méně ochotné než nebankovní společnosti. Některé banky už dnes vycházejí ženám na mateřské dovolené více vstříc, a v nabídce produktů mají i spotřebitelské půjčky, které poskytují lidem s nízkým, ale pravidelným příjmem. Patříte k ženám na mateřské dovolené a potřebujete půjčku bez potvrzení ze zaměstnání? Pak budete většinou potřebovat spoludlužníka, respektive ručitele disponujícího příjmem potřebným ke schválení žádosti.

Vybraní poskytovatelé půjček pro ženy na mateřské:

Poštovní banka

Poštovní banka nabízí ženám na mateřské dovolené produkt s názvem Dostupná půjčka. Získat můžete od 12 000 do 200 000 Kč, a splácet budete 1 až 6 let. Pokud volíte nejdelší variantu, může být měsíční částka jen 400 Kč. Velkou výhodou této Dostupné půjčky je fixní neměnný úrok od 7,5 %, možný odklad splátek až o půl roku a pojištění splácení. K podání žádosti potřebujete mít trvalý pobyt a občanství v ČR a věk minimálně 18 let. Připravte si také občanský průkaz, fakturu za telefon nebo inkasní lístek. Také potřebujete potvrzení, že pobíráte rodičovský příspěvek. Žádosti se posuzují vždy individuálně. Pokud ale máte spoludlužníka s pravidelným měsíčním příjmem, a to nejlépe vašeho manžela, nemělo by schválení nic bránit. Poštovní banka si ovšem dává záležet na rozdílu mezi příjmy a výdaji, aby byla dostatečně krytá měsíční splátka.

Profi Credit

Známá nebankovní společnost Profi Credit se zaměřuje na rizikovější obyvatele s nízkým měsíčním příjmem. Produkt Zaměstnanecký úvěr je určen i pro ženy na mateřské dovolené. Tato půjčka se poskytuje v částce od 9 000 do 45 000 Kč, je bezúčelová, se splatností 1 až 4 roky. Pokud budete řádně splácet, nabízí vám Profi Credit možnost půjčit si další peníze. Ovšem tato půjčka vyžaduje i ručitele, a asi vás nepotěší vysoké měsíční splátky s úrokem 70,07%. Půjčka zahrnuje i sankční poplatky za opoždění se se splátkou a za předčasné splacení. Za nevýhodu lze považovat i to, že žádost lze ohlásit pouze telefonicky. Přes internet půjčku nevyřídíte. Pouze můžete na stránkách využít kalkulačku splátek. Jakmile bude společnost souhlasit s poskytnutím této půjčky, navštíví vás osobně poradce, a sepíše smlouvu. Ke smlouvě se přikládá kopie občanského průkazu, druhý doklad o adrese a doklad o tom, že pobíráte rodičovský příspěvek. Musíte být občanem ČR a mít minimálně 18 let.

Provident

Od nebankovní společnosti Provident můžete získat půjčku 4 000 až 69 000 Kč s úroky od 57,17%. Splácet budete 45, 60 nebo 100 týdnů. Tato Provident půjčka je bezúčelová. Od podání online žádosti vám odpoví do 3 hodin. Pokud vám bude půjčka schválena, na peníze si počkáte až 13 kalendářních dnů. Musíte být starší než 18 let, občan ČR a ochotní komunikovat s poradcem. Není podmínkou mít účet v bance. Peníze můžete získat osobně, a také splátky mohu být vybírány v hotovosti. Jako maminka na mateřské dovolené potřebujete předložit občanský průkaz a doklad o tom, že pobíráte rodičovský příspěvek. Dále potřebujete ručitele, který se zaručí pro případ platební neschopnosti. Platební neschopnost si můžete pojistit.

Závěr zhodnocení půjček na mateřské

Půjčky určené pro ženy na mateřské dovolené jsou bezúčelové, vyřízení trvá poměrně krátce, a není potřeba mnoho byrokracie. Prověřována je výška partnerova příjmu a také možnost nástupu do práce o mateřské dovolené. U banky nemáte jistotu, že vaše žádost bude schválena. Nebankovní společnosti mohou půjčit peníze i bez dokládání příjmů, ale vyžadován je ručitel, a úroky jsou oproti bankám několikanásobně vyšší.