Půjčka pro studenty

Půjčky pro studenty u nás zatím nemají tak zásadní uplatnění, avšak s postupem času se jejich význam zvyšuje. Nyní jsou k dispozici určité náznaky, jak je možné studentské půjčky získat, ale jedná se o relativně složitý proces, kdy student musí spolupracovat se svými rodiči. Půjčky pro studenty jsou obvykle spojeny s vedením účtu u banky a jsou velice odvislé od možností, které student aktuálně má.

Fungování půjčky pro studenty

Půjčky pro studenty je pro banky relativně dosti rizikovou záležitostí. Podle toho k ní také přistupuje. Podmínkou pro studentskou půjčku je vlastnictví účtu v bance. Dále je pak nutný určitý dlouhodobý zůstatek a asistence rodičů. Ty se za svého studenta obvykle musí zaručit, jelikož není obvyklé, aby student mohl doložit svůj stálý příjem, čímž by samozřejmě pomoc rodičů nepotřeboval. Pokud však není student pro svou půjčku doložit stálý příjem, je nutné ručení rodičů.

Výhody půjčky pro studenty

Výhodnost půjček pro studenty spočívá v lepší úrokové sazbě, jelikož jde o státem podporované produkty. U studentské půjčky je navíc možné odložit splátky až na dobu, kdy student bude aktivním pracujícím. Studentské půjčky jsou obvykle velice transparentní a podvodné praktiky se u tohoto druhu úvěrování často neobjevují.