Půjčka pro nezaměstnané – u koho ji získám?

Získat výhodnou půjčku u banky a být přitom nezaměstnaný, to není vůbec nic jednoduchého. Se žádostí o půjčku nezaměstnaný člověk neuspěje, žádosti o půjčku je totiž potřeba doložit i svůj příjem. Je tedy jedinou možností pro ty, kteří nemají stabilní příjem, obrátit se na některou z nebankovních společností. Půjčky bez potvrzení příjmu, neboli půjčky pro nezaměstnané, je zde možné získat i bez jakéhokoliv dokládání svých příjmů. Půjčka je navíc bezúčelová, což znamená, že tyto finance můžete použít, na cokoliv potřebujete. Tento druh půjčky se skvěle hodí i pro maminky na mateřské dovolené.

Výhody a nevýhody půjček pro nezaměstnané

Jelikož představuje půjčení peněz nezaměstnaným klientům pro společnost vysoké riziko, jsou půjčky zúročené vyšší úrokovou sazbou. K jejich získání potřebujete ručitele, nebo ručit nemovitým majetkem. Při menších půjčkách se nemusíte obávat o svůj majetek. Ty bývají bez ručení nemovitostí. Pokud ale potřebujete půjčit vyšší částku, pravděpodobně se tomuto ručení nevyhnete. Nebankovní společnost vždy bude při vyšší půjčce žádat zabezpečení buď formou směnky, nebo právě nemovitosti.

Poskytovatelé půjček pro nezaměstnané

Nebankovní společnosti jako Provident Financial, Cofidis, Cetelem a Ferratum patří k těm nejznámějším poskytovatelům půjček pro nezaměstnané. Pokud se nemůžete rozhodnout, které podmínky jsou pro vás nejvýhodnější, zkuste produkty těchto společností porovnat pomocí roční procentuální míry nákladů (RPMN). Kromě toho si zjistěte i dobu splácení, celkovou výši půjčky a výši měsíčních splátek. Taktéž si dejte pozor na skryté poplatky a sankce za zpoždění.

Skryté poplatky, se kterými je často spojena půjčka pro nezaměstnané:

  • poplatky za posouzení žádosti o půjčku
  • poplatky za uzavření smlouvy o půjčce
  • poplatky za správu a vedení úvěrového účtu
  • poplatky za převody peněz
  • administrativní poplatky
  • první navýšená splátka