Půjčka pro důchodce

Být v dnešní době důchodcem není vůbec snadné, zvlášť nyní, kdy rostou ceny všeho ostatního, jen ne důchodů. Není proto divu, že se po nabídce půjček začínají shánět i senioři.

Půjčky pro důchodce ovšem nejsou klasickým bankovním produktem. Právě naopak, banky nevycházejí v půjčování peněz důchodcům vstříc.

Půjčky pro důchodce jsou pro ně totiž rizikové. Pokud by jim totiž půjčili, hrozí, že se někteří z klientů nedožijí tak dlouho, aby byli schopni půjčku splácet. Navíc ani příjmy důchodců nejsou na takové úrovni, aby mohli být senioři považováni za dostatečně bonitní.

Nebankovní půjčka pro důchodce

Řešení však lidé v důchodu mohou naleznout u nebankovních společností. Ty se půjčkám pro důchodce nevyhýbají a nabízejí je bez potíží. Vybrat si mezi nebankovními společnostmi nemusí být vždy jednoduché. Pokud jste se rozhodli, že si půjčku sjednáte v nebankovním sektoru, měli byste poskytovatele půjčky vybírat pečlivě.

Pokud se chcete vyhnout podvodům, pak si rozhodně nepůjčujte od někoho, kdo vyžaduje poplatek ještě předtím, než své peníze získáte. I když se nemusí jednat o podvod, může mít nebankovní společnost v podmínkách nějaký požadavek, který nemůžete splnit a vy tak o peníze, které jste za poplatek zaplatili přijdete.

Jak si sjednat půjčku

Získání půjčky od nebankovní společnosti není nic složitého. Vše co budete k získání půjčky potřebovat jsou dva platné doklady totožnosti. Další požadavky narůstají podle toho, u které společnosti si půjčku zřizujete. Některé společnosti vyžadují navíc doložení příjmů nebo čistý bankovní registr.

Půjčku můžete mít schválenou velmi rychle. Některé z nebankovních společností schvalují půjčky automaticky, takže to, zda na půjčku máte nárok se dozvíte během několika minut.

U nebankovních společností se ovšem nezapomeňte podívat na to, jak vysoké úroky za půjčení peněz budete muset zaplatit, úrokové sazby se pohybují v desítkách procent.