Půjčka na složenku

Dostali se do situace, kdy nemáte dostatek peněz, a ve vašem okolí se nenajde nikdo, kdo by vám s vašimi finančními problémy pomohl a tak se musíte obrátit na specializované poskytovatele půjček?
Těch je dnes opravdu velké množství a předtím, než si vybereme toho vhodného, bychom se měli informovat o svých možnostech a také o rizicích půjčování peněz.

Půjčky na směnku

Jedním z možných typů úvěrů, které můžeme získat je tzv. půjčka na směnku. Možná, že o této půjčce slyšíte poprvé, protože není v nabídce žádné banky, kterou znáte. Tuto půjčku můžete získat tak, že si dohodnete úvěr se soukromou osobou, která není ani bankou ani nebankovní společností. Soukromé investory můžete najít například na trzích s půjčkami či v různých inzerátech.

Půjčky na směnku lze získat velmi rychle, často můžete mít peníze ještě dnes. Problém je ovšem v jejich rizikovosti. Soukromé osoby totiž nejsou většinou nijak ověřené a nevíme tedy, jak spolehlivý je tento poskytovatel půjčky. Může se jednat o podvodníka, který vám peníze půjčit nechce, ale chce získat pouze peníze z poplatku, který zaplatíte předem.

Nebankovní půjčky

Pokud se chcete vyhnout rizikům, které jsou spojeny s půjčkami na směnku, pak se můžete obrátit na nebankovní společnosti. Ty si lze často ověřit mnohem lépe, protože se většinou jedná o firmy. Můžeme se podívat do obchodního/živnostenského rejstříku, nebo si najít reference dané firmy na internetu.

Mezi jejich oblíbený produkt patří určitě půjčka na složenku, kterou lze získat snadno a velmi rychle. Navíc je sjednání půjčky velmi pohodlné, žádost vyplňujete po internetu anebo ji odešlete formou SMS.