Půjčka 10000 Kč patří již mezi ty větší půjčky. Tento druh půjček poskytují jak banky, tak také nebankovní společnosti. V článku se dozvíte jak vybrat společnost u které si takovou půjčku vzít.

Půjčka ve výši 10000 Kč

Půjčka 10000 Kč už patří mezi ty větší půjčky. Ale ve většině případů se stále jedná o účelovou půjčku, to znamená že můžete peníze z této půjčky použít na cokoliv. Naopak účelovou půjčkou je například klasická hypotéka. Peníze můžete použít jak na nákup vybavení do domácnosti, tak na nové auto nebo na rozjezd podnikání.

Bankovní nebo nebankovní půjčka 10000 Kč

Půjčku 10000 Kč mají ve svých nabídkách jak banky, tak nebankovní společnosti. Já bych vám však doporučoval se obracet pouze na banky. Jsou sice přísné při posuzování bonity klienta, ale roční úroky i podmínky ve smlouvě jsou v rozumné výši. U nebankovních společnosti jsou tyto podmínky o dost horší a proto bych volil raději banky.

Žádost přes internet nebo telefon

Doba je stále dopředu, takže dnes už nemusíte o půjčku žádat pouze na kamenné pobočce. Dnes můžete žádost podat z pohodlní vašeho domova. Můžete podat žádadost přes váš mobilní telefon. Operátorka s vámi vyplní žádost. Můžete také vyplnit žádost přes internet, v dnešní době to umožnuje docela dost bank. Stačí vyplnit docela jednoduchý formulář a odeslat ho do ústředí banky.

Výplata v hotovosti nebo na bankovní účet

Výplata peňez z půjčky v dnešní době probíhá nejčastěji na bankovní účet. Většinou je však možné, aby vám byly peníze vyplaceny přímo na ruku v hotovosti. Záleží tedy jen na vás, která varianta je vám bližší.