Půjčka bez doložení příjmu

Reklamní spoty českých bank jsou v poslední době založeny na prezentaci toho, jak snadné je právě u nich získat půjčku, laicky řečeno, na cokoli. Opak ale bývá pravdou. I přes to, že banky proces vyřizování půjčky značně zjednodušily, stále si kladou dost podmínek na to, aby to vyřízení celé záležitosti dosti zbrzdilo a v mnoha případech i zcela znemožnilo. U banky zkrátka nikdy nemáte jistotu, zda vám půjčku přizná, anebo ne. Navíc existují i určité skupiny společnosti, které mají možnosti, jak získat půjčku u banky, ještě ztíženější a mnohdy mají i sto procentní jistotu, že úvěr nedostanou. Jedná se např. o studenty, důchodce, nezaměstnané, ženy na mateřské a rodičovské dovolené atd. Není tedy divu, že nejen tyto skupiny obyvatel se stávají klienty nebankovních společností, na které se obrací s žádostí o půjčku. Nejoblíbenějším produktem jsou, souhrnně řečeno, půjčky bez příjmu.

 

Půjčky bez příjmu oblíbený produkt

Půjčky bez příjmu, jak už sám název napovídá, umožňují klientovi získat finanční hotovost, aniž by musel prezentovat, kolik vydělává. V tom lze spatřovat výhodu nejen proto, že odpadne zbytečné papírování, ale i proto, že odpadá zbytečný strach z toho, že vlivem malých výdělků nebude půjčka klientovi přiznána. To ale zároveň klade vysoké nároky na samotného klienta, protože veškerá zodpovědnost za splácení bude na něm. Nikdo třetí už za něj nerozhodne, zda ze svého rozpočtu splátky zvládne. Nebankovní půjčky totiž mohou pomoci vytrhnout trn z paty, ale ti, kdo je zprostředkovávají, si umí s neplatiči poradit. Klient musí také počítat s tím, že za to, že se ho vybraná nebankovní společnost ptá jen na minimum informací, si bude muset připlatit v podobě vyšších úroků. Klient ocení jistě také to, že nemusí uvádět a dokládat účel půjčky, což u bank nebývá samozřejmostí.

 

Podmínky vyřízení půjčky bez příjmu

Nebankovní společnosti poskytující půjčky bez příjmu mají každá jiné podmínky poskytnutí produktu. Některé půjčují jen nižší částky cca od 1 000 do 5 000, jiné nabízí půjčky až do výše 50 tisíc, ale i více. Mnohé již mají v této oblasti na finančních trzích zavedené jméno a jsou zárukou korektního přístupu. Klient by měl volit hlavně podle toho, aby pro něj půjčka a její splácení byly ekonomicky co nejvýhodnější, aby podmínky smlouvy byly přehledné a pochopitelné i laikovi (bez nějakých háčků a vytáček) a v neposlední řadě také to, aby měl přehled o tom, kolik bude měsíčně splácet a po jak dlouhou dobu.