Řekneme si více o malých půjčkách. Dnešní článek je zaměřen na půjčky do výše 7000 Kč. To dnes není žádná velká částka. Dovzíte se od koho můžete takovou půjčku získat.

Malá půjčka do 7 tisíc korun

Je hodně lidí, kteří si nepotřebují půjčovat žádnou velkou horentní částku, ale potřebuji si půjčit pouze menší finanční částku. Často potřebují něco zaplatit nebo si potřebují něco rychle koupit a nechtějí čekat, až si na to našetří. Výhodou této půjčky je, že je malá a proto také bude posléze rychle splacená a nebude vás tedy půjčka zatěžovat tak dlouhou dobu.

Bankovní sektor

Prvně by jste se měly určitě obrátit na bankovní sektor. Bankovní sektor je v České republice reprezentován bankami. Nejprve se obraťe na svoji domácí banku, až v případě neúspěchu se obracejte na jinou banku. A nemusíte se ničeho bát, bank působí v Česku opravdu hodně. Banka vám může půjčit v podobě kontokorentu, kreditní karty či vám může nabídnout nějakou malou půjčku či úvěr. Pokud jste schopni částku zase rychle splatit, tak může být výhodné využít kreditní karty.

Nebankovní sektor

Nebankovní sektor je docela široký pojem. Patří sem jak družstevní záložny tak klasické nebankovní společnosti. Rozhodně jsou o hodně výhodnější půjčky od kampeliček než klasické nebankovní půjčky. Kampeličky v dnešní době někdy nabízejí i kontokorenty či kreditní karty. Klasické nebankovní společnosti nabízejí především rychlé drahé půjčky na ruku, které ale nebývají vůbec výhodné a těmto půjčkám se raději úplně vyhněte.

Bez zajištění a bez prověřování příjmů

U takových malých půjček často nedochází ani ke zjištování výše příjmů. Přece jen se jedná o půjčku ve výši 7 tisíc. Registr dlužníků je však většinou prověrovany a tak nemají šanci získat půjčku lidé, kteří mají nějaký ten zápis v registru dlužníků.