Půjčka 15000 patří mezi ještě malé půjčky. Dozvíte se kdo vám takovou půjčku může poskytnout a kolik vás budete taková půjčka ve finále stát. To vše se dozvíte v dnešním článku.

Půjčka ve výši 15 tisíc

Půjčka 15000 Kč je menší půjčka ve výši 15000 Českých korun. Je to druh půjčky, kterou si lidé berou zejména na spotřební věci. Jako je například nákup spotřební elektroniky či jiných spotřebičů. Někteří lidé si berou tuto půjčku na splacení jiných půjček, ale to je podle mě velká chyba. To vás akorát dostane do neřešitelné dluhové pasti.

Půjčka 15000: od koho si jí vzít ?

Půjčka 15000 je půjčka, kterou poskytují jak klasické banky z bankovního sektoru, tak také nebankovní společnosti z nebankovního sektoru. U bank je složitější půjčku získat, ale zase tam bývají mnohem výhodnější podmínky, než právě u nebankovních institucí. Doporučuji se tedy prvně obrátit určitě na banky. A až poté případně kontaktovat i nebankovní sektor.

Nebankovní společnosti

Nebankovní společnosti se zaměřují zejména na ty klienty, kteří z nějakých důvodu neuspěly u banky. A v poslední době má problém se schválením půjčku či úvěru u banky stále více lidí. U banky musíte mít totiž dostatečně vysoký příjem a také nesmíte být zapsaní v bankovním registru dlužníků. Těmto lidem není pak schválena bankovní půjčka a proto se pak obracejí na nebankovní společnosti. U nebankovních společností je však vždy počítat s mnohem horšími podmínkami.

Několik důvodů proč si vzít půjčku raději od banky

Na závěr článku si uvedeme několik důvodu, proč si raději vzít půjčku od banky.

  • menší roční úroky
  • solidnější podmínky ve smlouvě
  • peníze mohou být vyplaceny v hotovosti nebo na váš bankovní účet
  • nemusíte se být různých vymahačů
  • předem dané výše splátek