Podvodné půjčky

Uvažujete o takzvané rychlé půjčce? Noviny jsou plné inzerátů slibujících rychlé a levné úvěry všem. Za mnoha těmito nabídkami se ale skrývají podvody.

 

Podvody při rychlých půjčkách

Nechali jste se zlákat inzerátem v novinách slibujícím super výhodný úvěr každému a na počkání? Než vůbec vytočíte číslo z inzerátu, přečtěte si jak tyto bleskové půjčky často fungují. Množí se případy podvedených lidí, kteří nejen že úvěr nezískali, ale o nemalé finanční částky přišli. Jak tito podvodníci postupují?

Prvním příznakem, že není něco v pořádku je placené telefonní číslo v inzerátu na tyto super výhodné půjčky. Několik minut hovoru pak často strávíte s automatem, jehož jediný smysl je připravit vás o peníze. Za takový hovor můžete zaplatit několik stokorun a nevyřídíte žádný úvěr. Proto inzeráty s kontaktem na placená čísla (většinou začínají devítkou) ignorujte.

 

Neplaťte poplatky předem!

Pokud už máte smluvenou schůzku s poskytovatelem úvěru, je dobré vědět následující. Nikdy neplaťte nic před poskytnutím úvěru. Často se stává, že po vás zástupce úvěrové společnosti bude požadovat administrativní poplatek za vyřízení půjčky. Může to být stokoruna, ale přesto nikdy neplaťte za úvěr předem. I když podepíšete se zástupcem úvěrové společnosti smlouvu, není to záruka že půjčku dostanete. Je známo mnoho případů, kdy se po zaplacení administrativního poplatku po poskytovateli úvěru doslova slehla zem.