Peníze ihned na ruku

Jak internet, tak například i televize nebo billboardy v okolí frekventovaných silnic jsou plné reklam s ohromnými nápisy – Půjčky ihned. Ty jsou pochopitelně nesmírně lákavé, protože můžete doslova do druhého dne získat vcelku vysoký finanční obnos, nicméně nic není tak růžové jak se zdá, a tak byste si měli dát na některá úskalí pozor. Hned na úvod zmíníme, že půjčky ihned poskytují spíše nebankovní společnosti. Pokud vyrazíte do banky, asi nepochodíte, protože ty jsou nuceny své klienty dokonale prověřovat, což je pochopitelně časově náročné. Naopak nebankovní půjčky ihned stihnou vše zařídit do druhého dne a po vás budou požadovat pouze jeden podpis. Vyzkoušejte také půjčky pro nezaměstnané, další možnost půjček bez nahlížení do registru.

Kdo by se trmácel na pobočku, když může například ze svého gauče takto snadno zažádat. Druhý den už budete mít za dveřmi kurýra s hotovostí – jen výjimečně můžete získat peníze na účet.

Půjčky ihned a jejich základní parametry

Do jisté míry se dá říct, že půjčky ihned jsou synonymem pro půjčky po internetu. Drtivá většina nebankovních společností samozřejmě má i svůj internetový portál, a tak je nejjednodušší navštívit jejich stránky a zažádat prostřednictvím triviálního online formuláře. Tak v praxi fungují téměř všechny půjčky ihned. Kdo by se trmácel na pobočku, když může například ze svého gauče takto snadno zažádat. Druhý den už budete mít za dveřmi kurýra s hotovostí – jen výjimečně můžete získat peníze na účet. Hotovost je pochopitelně výhodnější z hlediska rychlosti, ale často se také půjčky ihned využívají na splácení exekucí a v té době už mají obvykle klienti obstavený účet. Pro všechny kdo potřebují půjčit rychle větší finanční obnos, jsou půjčky ihned nejlepší volbou.Dalším důležitým faktem je, že jsou pochopitelně půjčky ihned z pohledu nebankovní společnosti velmi rizikové, a tak nemůžete očekávat vysoké částky. Za maximální hranici se obvykle považuje 100 tis. Kč, nicméně můžete najít i nabídky, které vám nabídnou vyšší částky; stoupat budou ale i úroky.

Výhody

O těch hlavních výhodách už byla několikrát řeč. V první řadě je to doslova blesková rychlost, protože jiné finanční produkty, které by vám poskytly hotovost do druhého dne, asi nenajdete. Zároveň je nesmírně pozitivní, že jsou půjčky ihned obvykle bezúčelové, takže je můžete využít naprosto na cokoliv. Jak už bylo řečeno, nejčastější je splácení exekucí, ale moderní variantou je i pořízení dovolené apod. Je sice pravda, že vám nenabídnou tak vysoké částky jako například bankovní úvěry, hypotéky atd., ale na druhou stranu na ně může dosáhnout téměř každý. Často se setkáte s variantami, u kterých nebude nahlíženo do registru, což je častý problém v bankách, a někdy nebudete muset ani prokazovat výši vašeho příjmu. Náhlá hmotná nouze může postihnout každého a v tom případě jsou půjčky ihned dobrou variantou. V žádném případě ale nedoporučujeme tyto finanční produkty jako dlouhodobé řešení kvůli některým výrazným nevýhodám. Půjčky ihned a jejich nevýhody

+

  • Rychlá půjčka pěnez
  • Většinou nemusíte prokazovat výši vašeho příjmu
  • Půjčky josu obvykle bezúčelové

-

  • Velká míra rizika pro věřitele = větší úroková sazba

Všechno je samozřejmě dvojí a ani půjčky ihned nejsou produktem, který by neměl jakoukoliv nevýhodu. Naopak odborníci často před touto variantou varují, protože především úroky jsou opravdu vysoké. To je způsobeno tím, že si nebankovní společnost v tak krátkém časovém úseku nestihne klienta prověřit, a tak jí každý poskytnutý úvěr přináší velkou míru rizika. Často se tak můžete setkat s půjčkami ihned, u kterých splatíte až dvojnásobnou částku, než jste si půjčili apod. Je sice pravda, že mají některé výrazné výhody, ale v první řadě byste měli myslet na to, zda budete schopní splácet. Pokud nepotřebujete mít nutně hotovost druhý den doma, jděte pro úvěr do banky. I když tomu hodně klientů nevěří, banky mají stále mnohem nižší úroky než nebankovní společnosti respektive půjčky ihned. Dále máte také jistotu, že se vám bude banka snažit pomoct a upravit splátkový kalendář v případě, že například přijdete o zaměstnání apod. To u půjčky ihned neexistuje, zde prostě musíte splácet, jinak k vám bude věřitel nekompromisní. Vše si tak předem dokonale promyslete.