Online žádost o půjčku

Při sjednávání půjček dnes již není nezbytně nutné chodit přímo na pobočku banky či nějaké nebankovní společnosti, případně volat na telefonní linku, což nás stojí peníze. Pakliže si chceme zařídit půjčku snadno a rychle, je možnost využít sjednání půjčky online.

Stačí vyplnit tento krátký formulář a rychlá SMS půjčka bude ihned odeslána na Váš účet!

Jak obecně funguje princip půjček online?

Zájemci si jednoduše zjistí, kterou půjčku lze uzavřít po internetu a jaké jsou k tomu podmínky. Každá společnost má jiné způsoby, jak se půjčka prostřednictvím internetu uzavírá, nicméně základní principy jsou všude stejné. Žadatel si poté, co si vybere konkrétní typ půjčky, nalistuje stránku, v níž je umístěn online formulář. V něm je pak potřeba vyplnit obvykle tyto údaje:

  • Jméno a příjmení
  • Rodné číslo
  • Číslo mobilního telefonu
  • Emailová adresa

U většiny typů půjček online si pak rovnou v rámci formuláře klient zadá i výši půjčky, o kterou má zájem a také dobu splatnosti. V některých případech pak má člověk ještě před samotným odesláním formuláře spočítáno, na kolik peněz ho celkem půjčka vyjde, tedy jaká bude úroková sazba, poplatky či RPSN. To umožňuje lepší orientaci v produktu.

 

Průběh sjednávání online půjčky

Po odeslání online formuláře se obvykle ozve zástupce společnosti, která půjčku online poskytuje, a to zpravidla během téhož dne, ponejvíce však do několika desítek minut. Výjimku tvoří SMS půjčky, u nichž neprobíhá přímý telefonický kontakt a půjčka je v případě schválení poskytnuta téměř okamžitě.

Online půjčky jsou mnohdy výhodnější nežli půjčky, které si klient sjednává přímo v bance či u nebankovní společnosti. Někdy se dokonce může dočkat i různých slev, případně pak nižších úrokových sazeb a poplatků.

 

Smysl online půjček

Online půjčky slouží k tomu, aby člověk dosáhl na úvěr snadněji, pohodlněji a také rychleji. Mnoho půjček online se dnes dá vyřídit, aniž by klient musel navštívit pobočku. U některých druhů půjček online pak internetové formuláře slouží spíše k předschválení půjčky, kdy klient zjistí, zda je bonitní a může si úvěr dovolit.