SMS půjčka - výhody a nevýhody

14.04.2014 14:17

SMS půjčka je výborným způsobem, jak získat velmi rychle a bez zbytečného zdlouhavého papírování finanční hotovost. Podstatou této formy půjčky je možnost požádat o půjčku jednoduše prostřednictvím SMS zprávy z mobilního telefonu.

SMS půjčky jsou poskytovány ale jen solventním klientům, kteří se dostali do těžší finanční situace pár dní před výplatou. Tyto půjčky se nazývají také půjčky do výplaty.

Kdo poskytuje SMS půjčky?

Rychlé půjčky prostřednictvím SMS zprávy jsou poskytovány převážně nebankovními společnostmi. Mezi nejspolehlivější poskytovatele takových půjček patří společnost creditON, Ferratum, Zaimo, Kouzelná půjčka a jiné. Nabízejí velmi transparentní a výhodné podmínky. Ovšem i takovou půjčku je možno získat od bankovního subjektu.

 

Jak SMS půjčky fungují?

Zájemce o půjčku odešle SMS zprávu z mobilního telefonu. Zpráva musí obsahovat osobní údaje a číslo bankovního účtu. Pokud splní všechna kritéria, a především nemá dluhy, jsou peníze zaslány v průběhu několika minut na uvedený účet. Zákazník si tak může peníze okamžitě vybrat z bankomatu a použít je na cokoliv potřebuje.

Ovšem nic není jen tak zadarmo, a i za poskytnutí této rychlé půjčky se samozřejmě platí. Společnosti si za poskytnutí půjčky účtují poplatky, které dosahují výšky několika desítek procent z půjčené částky. Tento poplatek se pohybuje ve výšce přibližně až 25%. Čas, za který musí být poplatek a půjčená částka splaceny, je obyčejně jeden měsíc. Není to dlouhá doba, ale klienti už s tím musí počítat dopředu. Lhůta na splacení začíná běžet od data přijetí peněz na bankovní účet.

Pro koho je SMS půjčka určena

Rychlou SMS půjčku k zapůjčení finanční hotovosti využívají především lidé, kteří potřebují urgentně řešit svou momentální finanční situaci. SMS půjčka není vhodná pro dlouhodobé řešení finančních problémů. SMS půjčky využívají často důchodci, maminky na mateřské dovolené, studenti nebo lidé, kteří momentálně nemohou dokladovat výši svého příjmu. K zažádání o půjčku musí občan dovršit 18 věku let.

Výhody SMS půjček

  • Půjčka bez dokazování příjmů a zkoumání registru dlužníků
  • Půjčka bez ručitele a bez ručení majetkem
  • Rychlá finanční hotovost
  • Odpadá zdlouhavá administrativa a vyplňování formulářů
  • Možnost půjčit si peníze z pohodlí domova

 

Nevýhody SMS půjček

  • Vysoký poplatek za poskytnutí finanční hotovosti (úrok)
  • Krátká doba splatnosti (obyčejně 7 až 30 dní)
  • Věková hranice 18 let
  • Omezená částka půjčky od 500 do 25.000 Kč