Půjčka Provident - kompletní recenze

21.04.2014 15:35

Na trhu nebankovních půjček je velmi mnoho produktů. Reklamy ohledně výhodných půjček na cokoliv na vás útočí ze všech stran. Problém však nastává v několika fázích. V první fázi získání nebankovní půjčky jsou odmítnuti všichni, kteří se nacházejí v registru dlužníků dané společnosti, nebo prostě nesplňují požadavky na příjem, věk nebo možnost ručení.

Druhá možnost zklamání nastává při osobní konzultaci nebo telefonickém rozhovoru s pracovníkem nebankovní společnosti. Často vám totiž nabídnou buď příliš málo, nebo zase příliš mnoho peněz.

Při třetím kroku, když už máte půjčku podepsánu a není cesty pět, přijde studená sprcha v podobě vysokých úroků nebo poplatků za vyřízení. Právě kvůli těmto důvodům je třeba umět rozlišit kvalitní a relativně výhodné produkty a společnosti od těch špatných.

Provident patří mezi špičku ve svém oboru

Společnost Provident Financial působí na finančním trhu již mnoho let. Více než 11 letá praxe ji staví mezi vůdce v poskytování nebankovních půjček. Půjčky od Providentu patří mezi ty výhodnější a spolehlivější produkty. Společnost poskytuje finanční poradenství, vede záznamy o svých věrných klientech a poskytuje výhody při vyřizování dalších úvěrů.

 

Faktické informace o půjčce z Providentu

Provident sice nenabízí rychlé peníze do nejbližší výplaty, ale na druhé straně poskytne možnost půjčit si větší obnos v podstatě na cokoliv Rozsah financí, které můžete od společnosti získat, je 4000 až 70000 Kč. Jejich využití je jen na vás. Můžete je použít na dovolenou, nové vybavení domácnosti i na zaplacení dluhů. Společnost Provident po vás rozhodně nebude chtít předložit žádné doklady využití jejich půjčky. Délka splatnosti je různá, do velké míry závisí na vás. Až budete volit délku splácení úvěru, promyslete si dobře, kolik peněz se můžete odložit měsíčně na splátky, a také myslete na rezervu pro případ ztráty zaměstnání a neočekávaných výdajů.

Po celé republice má Provident mnoho obchodních zástupců, neboli finančních poradců, a ti vám s půjčkou rádi pomůžou. Výhodou je, že celý proces netrvá dlouho. Do pár dní od schválení obdržíte peníze na účet nebo na ruku. Jestliže rádi provádíte oficiality prostřednictvím internetu, má pro vás Provident na svých stránkách online formulář se žádostí, a také úvěrovou kalkulačku.

 

Podmínky poskytnutí půjčky

Podmínky nejsou příliš náročné. Týkají se pravidelného měsíčního příjmu, plnoletosti a trvalého pobytu.

 

Výhody půjčky od Providentu

  • Možnost zažádat online
  • Rychlé vyřízení, peníze do několika dní na účtu
  • Půjčka bez ručitele
  • Stabilní a silná společnost
  • Peníze můžete využít na cokoliv (bez dokladování)

 

Nevýhody Provident půjčky

  • Vysoké poplatky za vyřízení
  • Vysoké úroky oproti bankovním úvěrům (ovšem mezi nebankovními institucemi stále patří mezi ty nižší)
  • V případě nesplácení hrozí exekuce a vysoké penále

 

Na závěr lze produkt od společnosti Provident Financial zhodnotit jako nadprůměrný ve své oblasti působení. Pokud jsou žadatelem splněny patřičné požadavky, dostanete své peníze rychle, a v porovnání s dalšími nebankovními půjčkami i s nižším úrokem. Celkové RPMN (roční procentuální míra nákladů) je sice relativně vysoké, ale s tím je třeba při půjčkách, obzvláště u nebankovních společností, počítat.