Nebankovní půjčky – výhody a nevýhody

Jaká je nejjednodušší a nejrychlejší cesta, jak získat potřebné finance? Půjčit si od nebankovní společnosti, kterých je v současné době velké množství. Mezi nejznámější u nás patří FerratumProvidentProfiCredit nebo Home Credit. Svým klientům poskytují výhodnou možnost získání peněz za poměrně krátkou dobu.

Výhody půjček od nebankovních společností

Poslední dobou dává stále více lidí přednost právě nebankovním společnostem a jejich půjčkám. Je to hlavně kvůli všem výhodám, ke kterým patří hlavně jednodušší a rychlejší vyřízení a možnost získat peníze na cokoliv. Většina lidí ocení, že nemusí dokladovat svůj příjem nebo účel využití peněz. Pokud totiž požádáte o půjčku v bance, připravte se na vyřizování spousty administrativy, vypisování množství papírů a nutnost obstarat různá potvrzení.

Jak lze získat nebankovní půjčku?

Získat nebankovní půjčku je oproti tomu výrazně snazší a rychlejší. Většinou stačí vyplnit online formulář na webu společnosti, nebo dokonce jen zaslat SMS zprávu z mobilního telefonu, pokud se jedná o SMS půjčku, v požadovaném tvaru a s potřebnými informacemi. Žádost je tak podaná během několika minut. Schválení žádosti o půjčku je většinou bezproblémové a vyřízené během několika hodin.

Nebankovní půjčky jsou bezúčelové, což znamená, že klient nemusí společnosti uvést účel, za jakým si peníze půjčuje. Získat nebankovní půjčku je možné bez dokládání faktur a potvrzení. Rychlé půjčky tak mohou lidem splnit jejich sny i pomoci vypořádat se s těžkou finanční situací.

Získat nebankovní půjčku může téměř každý. K žádosti nemusíte dokladovat příjem. O půjčku tak mohou požádat i studenti, nezaměstnaní, důchodci nebo ženy na mateřské dovolené. Využijí je především klienti, kteří mají zápis bankovním registru dlužníků a v minulosti již porušili splátkový kalendář. Nebankovní společnosti totiž nenahlížejí do registru dlužníků, na rozdíl od bank.

Nevýhody nebankovních půjček

Každou půjčku je potřeba dobře zvážit, i tu nebankovní. Za výhodnými podmínkami se skrývají i určité nevýhody, jako vyšší úroková sazba, nebo někdy i skryté poplatky. Poskytnutí půjčky je pro nebankovní společnosti více rizikové, jelikož si neověřují bonitu klienta. Toto riziko se odrazí ve výši úroků a poplatků za poskytnutí nebankovní půjčky. Důkladně se tedy obeznamte s podmínkami smlouvy.

Nebankovní půjčky mohou vylepšit vaši finanční situaci, ale také ji někdy i výrazně zhoršit. A to v případech, kdy nebudete schopni půjčku splácet ve stanovených termínech. To ale platí u všech půjček. Pokud nebudete půjčku splácet, hrozí, že se dostanete do sporu s exekutory.

Někdy je zde možnost prodloužit si dobu splácení (například u společnosti CreditON). Samozřejmě jsou za to ale nemalé poplatky. Vůbec se tedy nevyplatí prodlužovat si dobu splácení a opozdit se se splátkami. Můžete se tak dostat do nepříjemných finančních problémů. Výhodnější je uhradit zapůjčenou sumu spolu s daným úrokem ve stanoveném termínu.