Nebankovní půjčky a úvěry

Půjčit peníze si v dnešní době můžete od mnoha poskytovatelů půjček. Můžete si vybrat jak z nabídek bank, tak z půjček, které jsou poskytovány v nebankovním sektoru. Každý typ této půjčky má jiné vlastnosti a je určen pro jiné klienty.

Zatímco půjčky v bance jsou určeny především pro bonitní klienty s pravidelnými příjmy, případně také pro vlastníky nemovitostí, které je možno dát do zástavy, půjčky z nebankovního sektoru jsou spíše pro rizikové klienty.

Nebankovní společnosti půjčí i těm klientům, kteří mají zápis v bankovním registru dlužníků. Do registru se můžete dostat tak, že nesplácíte své dluhy, nebo je splácíte až pozdě po termínech. Pokud má klient v registru zápis, značí to jeho nespolehlivost a půjčit takovému klientovi, znamená pro banku riziko.

Půjčky bez příjmů a bez registrů

Právě proto se spousta klientů obrací na nebankovní společnosti, které poskytují půjčky i těmto klientům. Získat půjčku v nebankovním sektoru je tedy mnohem snazší, než v bance. Při některých nebankovních úvěrech dokonce nemusíte dokazovat pravidelné příjmy nebo ručit nemovitostí.

Některé společnosti vám půjčí jen na platné doklady totožnosti. Půjčky bez příjmů a bez registrů bývají ovšem poskytovány v nižších hodnotách, většinou tyto společnosti nabízejí krátkodobé půjčky, které využijete v nenadálé nepříznivé situaci, jako je například nedostatek peněz před výplatou.

Není to ovšem pravidlem. I v nebankovním sektoru najdete společnosti, které vám půjčí peníze ve větším množství. Tyto společnosti ovšem vyžadují určitou formu jištění, často to bývá nutnost ručit nemovitostí.

Úrokové sazby bývají v nebankovním sektoru o něco vyšší, prodraží se právě ty menší krátkodobé půjčky. To, kolik za půjčku celkem zaplatíte se dozvíte ze sazby RPSN.