Nebankovní půjčka

Pokud se dostanete do finančních potíží, máte několik možností, kde si zažádat o půjčení finančních prostředků. Jednou z možností jsou i nebankovní společnosti, které nabízí nejrůznější typy půjček a úvěrů. Vybrat si zde tedy můžou jak klienti, kteří potřebují jen menší obnos peněz na krátkou dobu, tak ti, kteří si chtějí půjčit více peněz.

Nebankovních společností je ovšem na finančním trhu velké množství. Firmu, která poskytuje nebankovní půjčky, najdete už dnes v každém větším městě.

Stejně tak si můžete vybírat z velkého množství nabídek na různých inzertních stránkách. Není proto divu, že se mezi těmito nabídkami objevují i nebankovní společnosti, které poskytují podvodné služby.

Možností, jak se vyhnout těmto podvodům je několik. Snížení rizika dosáhnete určitě tím, že si nebudete sjednávat půjčku u společnosti, která vyžaduje zaplacení poplatku předem.

Další možností, je vybírat si jen z prověřených nebankovních společností. Mezi ty patří například firmy jako:

  • Feratum
  • Provident
  • Cofidis
  • Cetelem
  • Home Credit

Prověřených nebankovních společností je na trhu velká spousta, stačí dobře hledat a informovat se o tom, jaké služby daná společnost poskytuje. Pokud narazíte na nebankovní společnost, která sice není známá, ale nabízí velmi výhodné podmínky, můžete si zkusit vyhledat informace od klientů, kteří s tou společností mají zkušenosti. Názory těchto klientů najdete na různých půjčkových fórech či diskuzích.

Prověřené nebankovní společnosti ovšem většinou nenabízejí nejvýhodnější půjčky na trhu. Poplatky a úroky, které zaplatíte za půjčení požadovaných finančních prostředků, jsou totiž vysoké. Může se jednat až o desítky procent měsíčně. Výhodou je ovšem to, že za vedení či zřízení úvěru většinou nic neplatíte.