Krátkodobé nebankovní půjčky

Půjčka už v dnešní době nemusí znamenat závazek na dlouhou dobu, který budete splácet několik měsíců. Jednou z výhod u nových nebankovních půjček je to, že je splácíte velmi rychle a to pouze jednou konečnou splátkou. Tyto krátkodobé půjčky si můžete sjednat na internetu pod názvem SMS půjčky, protože si žádost můžete podat i mobilem přes SMS.

Čím jsou tak odlišné?

Krátkodobé půjčky mají několik základních vlastností, kterými se liší od klasických bankovních půjček . V bance si můžete většinou zažádat o půjčky, u nich začíná cílová částka na 20 000 Kč. Tato hodnota je většinou půjčka ExtraMoney.cz horní hranicí u SMS půjček, většinou si můžete půjčit maximálně 10 000 Kč.

Proto vám nebankovní společnosti půjčují mnohem menší částku než v případě bankovních úvěrů a proto jste odlišné i podmínky pro získání půjčky.

Většinou jsou jediné podmínky smlouvy o půjčce to, aby měl klient trvalé bydliště, byl ve věku minimálně 18 let a měl jeden nebo dva doklady totožnosti. Není vyžadováno doložení příjmů či účelu a nevyžaduje se ani ručitel nebo zástava nemovitosti.

Jsou i pro dlužníky

Půjčky přes SMS mohou získat i lidé ze zápisem v bankovních registrech dlužníků, což je například SOLUS. Nebankovní společnosti, které SMS půjčky nabízejí si vedou pouze svoje registry a pokud nejste v těchto registrech, půjčku vám schválí.

I bez poplatku předem

Velkou výhodou je to, že lze narazit i na nebankovní společnosti, které nevyžadují ověření bankovního účtu. Typickým příkladem je Ferratum SMS půjčka bez registračního poplatku, díky které můžete získat složenkou až 2000 Kč už při první půjčce.

Jaké jsou úroky?

U krátkodobých půjček, díky kterým lze získat peníze na účet velmi rychle, nejsou klasické úroky jako v bance. Zde se platí pouze jednorázový poplatek za celý úvěr a to po skončení doby splatnosti. Poplatek u krátkodobé půjčky tvoří většinou čtvrtinu nebo pětinu půjčené částky.