Konsolidace půjček

Spousta klientů u bankovních či nebankovních společností už splácí více než jednu půjčku. Tito lidé mají sjednaný zároveň například hypoteční a spotřebitelský úvěr a navíc mají k tomu půjčené peníze od nebankovní společnosti, protože jim chybí peníze před výplatou.

Tito klienti mohou mít se splácením často problémy a výše měsíčních splátek je pro ně neúnosná.

Řešením pro tyto dlužníky může být ovšem finanční produkt, který se nazývá konsolidace. I když není tento pojem v Česku ještě příliš známý, můžete tento produkt najít v nabídce několika bank i nebankovních společností.

Co je to konsolidace půjček?

Jednoduše řečeno, konsolidace znamená, že se všechny vaše dluhy sjednotí do jedné nové půjčky. Všechny úvěry a půjčky, které jste spláceli do této doby, za vás zaplatí instituce, u které si konsolidaci sjednáte. Vy potom dlužíte pouze této instituci a měsíčně splácíte pouze jeden dluh.

Pro koho je konsolidace výhodná

Klienti, kteří mají spoustu dluhů, mohou konsolidaci využít k tomu, aby tyto dluhy sjednotili do jedné měsíční splátky a díky tomu tak ušetřili spoustu peněz, které museli platit za poplatky u jednotlivých půjček a úvěrů.

Výhodná je konsolidace také v případě, že klient není schopen své dluhy splácet. Díky konsolidaci si ovšem může nastavit nový splátkový kalendář, díky čemuž může měsíčně platit mnohem nižší částky.

Další situací, ve které může být konsolidace výhodná, je případ, kdy vzrostla hodnota nemovitosti, kterou dal klient pro své dluhy do zástavy. Pokud si sjednáte konsolidaci se zástavou na tuto nemovitost, můžete díky vyšší hodnotě majetku získat výhodnější splátky.

Konsolidaci půjček si můžete sjednat jak v bankovním, tak v nebankovním sektoru. Banky nabízejí konsolidace za výhodnější úrokové sazby, u nebankovních společností ovšem nemusíte splňovat takové požadavky a někdy není potřeba mít čistý bankovní registr.