Konsolidace půjček

 

Půjčky jsou stále častějším nástrojem pro zajištění momentálních potřeb čím dál většího počtu českých domácností. Toužíte po novém automobilu, televizi, nábytku, potřebujete opravit střechu, nebo sníte o exotické dovolené a nemáte v tuto chvíli potřebnou hotovost. Pokud ano určitě jste se dostali před rozhodnutí vzít si půjčku nebo úvěr. Pokud máte těchto půjček několik, je nejvyšší čas využít možnosti konsolidace půjček (konsolidace úvěrů) a podstatně tak snížit měsíční splátky, které na splácení úvěrů vydaváte. Můžete tak ušetřit překvapivě velkou finanční hotovost.

Co je konsolidace půjček?

Je pro vás termín konsolidace půjček nový? Nevíte co si pod konsolidací úvěrů, konsolidací dluhů představit? Jde o velmi účinný a stále oblibenější nástroj jak ušetřit na splátkách úvěrů a získat větší přehled nad svými financemi. Konsolidace půjček nebo konsolidace úvěrů se dá aplikovat téměř na všechny druhy půjček nebo úvěrů. Konsolidace půjček znamená sloučení několika půjček nebo úvěrů do jednoho. Pokud máte jednu či dvě půjčky, není to až takový problém, ale pokud počet různých úvěrů narůstá, nejen že ztracíte přehled nad tím kam všude a kolik vlastně peněz z rodiného rozpočtu na splátky půjček odchází, ale bez konsolidace těchtů půjček se připravujete o možnost podstatně na splátkách ušetřit.

Pokud se rozhodnete své půjčky konsolidovat do jedné, vždy ušetříte na splátkách. Navíc si můžete dohodnout nový splátkový kalendář, zvýšit nebo snížit výši splátek, prodloužit nebo zkrátit dobu splácení, dohodnout si lepší podmínky splácení a ručení a mnoho dalšího. Díky konsolidaci půjček si ze svých nepřehledných a různorodých půjček, které máte, vytvoříte jeden nový úvěr, který bude mnohem lépe odpovídat vašim momentálním potřebám.

Výhody konsolidace půjček

Konsolidace půjček, úvěrů a dluhů je opravdu velmi výhodný nástroj jak snížit výdaje vynakládané na splátku různých úvěrů a půjček. Konsolidujte své půjčky a získejte přehled nad svými půjčkami. Potřebujete rychle a efektivně přizpůsobit splacení úvěrů svým momentálním potřebám? Pokud ano jejich konsolidace je tím pravým řešením. Základní výhody by se dali shrnout do několika bodů:

  • Nově si můžete stanovit datum, ke kterému budete splátku platit. Peníze již tak nebudete muset posílat ve dnech kdy je potřebujete využít jinak
  • Při konsolidaci dojde ke sloučení úvěrů do jednoho u něhož ziskáte mnohem nižší splátku než byl původní součet jednotlivých splátek
  • Půjčku je možné kdykoliv předčasně v plné výši nebo částečně splatit
  • Nebudete potřebovat ručitele ani zástavu nad rámec původních půjček
  • Dobu splácení si můžete dohodnout znova a stanovit ji často až na 120 měsíců
  • Ziskáte možnost pojistit se proti možnosti nemoci úvěr splácet - z důvodu nemoci, pracovní neschopnosti, ztráty zaměstnání apod. Pokud i u současných půjček takovéto pojištění máte. Konsolidací ziskáte mnohem lepší podmínky pojištění

Toto platí obecně a může se to poskytovaletele od poskytovatele konsolidace půjček lišit. Základní výhody ale vždy zůstávají. Doporučuje vždy prohlédnout si podmínky více bank, které konsolidaci nabízí. A před vlastním kontaktováním využít kalkulačky konsolidace půjček, kterou spousta bank nabízí a díky níž ihned uvidíte kolik můžete konsolidací úvěru ušetřit.

Banky poskytující konsolidaci půjček

Konsolidaci půjček nabízí hlavně velké banky jako Česká spořitelna, GE Money Bank, Komerční banka nebo Raiffeisenbank. Pokud by vám ovšem podmínky konsolidace, které tyto bankovní domy nabízí nevyhovovaly, můžete se obrátit i na jiné specializované společnosti, které konsolidaci půjček a úvěrů nabízí.