Finská půjčka

Možná přemýšlíte, proč se sms půjčce říká někdy také finská půjčka? Je to tím, že tento druh půjček k nám přišel ze severských zemí, zejména z Finska. Je mnoho zemí, ve kterých již SMS půjčka tvoří naprosto běžnou součást reality.

Jako první zemí bychom mohli začít třeba Estonskem. Tady se svět SMS půjček rozběhl před dvěma lety a Estonci si takto napůjčovali poměrně velké množství finančních prostředků. Dle statistik využil služeb společností poskytujících SMS půjčky každý desátý občan této země.

 

Finská půjčka

Ve Finsku se tato půjčka dostala na takovou úroveň, že za první čtvrtletí roku 2009 si lidé objednali své půjčky celkově pomocí 270 000 SMSek. Celkový počet společností zabývajících se půjčkami pomocí SMS zpráv je ve Finsku kolem čtyřiceti.

Dalším národem, který propadl kouzlu SMS půjčky, jsou Švédové. V této zemi začaly půjčky tohoto typu fungovat již v roce 2006. Největším lákadlem pro všechny tyto lidi byla hlavně velká rychlost vyřízení tohoto typu půjčky. Uživatel mobilního telefonu potřebuje k celkovému vyřízení půjčky pouze několik úkonů.