Ferratum půjčka prodloužení splátky

Půjčka Ferratum je oblíbenou formou takzvané SMS půjčky, kdy jsou klientům půjčovány peníze v menších obnosech. Půjčka tak může dosáhnout maximálně 10.000 Kč. Důležité je, že se jedná o krátkodobou nebankovní půjčku, kdy je splatnost v rozpětí 15 až 30 dní. Za určitých okolností si však klient může lhůtu pro splatnost prodloužit.

Prodloužení splatnosti u půjčky Ferratum
Prodloužení splatnosti u půjčky Ferratum
 

Základní lhůta pro splácení

Jak již bylo zmíněno, maximální lhůta splatnosti pro půjčky Ferratum činí 30 dní. Tato lhůta je určena zejména pro půjčky vyšších částek. Pakliže klient těsně před datem splatnosti ví, že půjčku nestihne včas splatit a chce se vyhnout zbytečným problémům, které jsou pak s přesáhnutím základní lhůty spojené, pak může společnost Ferratum zažádat o prodloužení lhůty splatnosti.

 

Možnost prodloužení splatnosti půjčky Ferratum

Prodloužená lhůta splatnosti může činit vždy nanejvýše 15 dní, je však možné o toto prodloužení zažádat celkem třikrát. V praxi to znamená, že základní lhůta může být prodloužena až o 45 dní. V souvislosti s tím je důležité také zmínit, že k prodloužení splatnosti půjčky Ferratum se váže poplatek 15% z půjčené částky. To je však stále výhodnější, než kdyby klient o prodloužení nepožádal a nestačil včas půjčku zaplatit. Tento proces má umožnit klientům v tísni vyhnout se zbytečným sankcím a smluvním pokutám, které jsou vázány k pozdnímu splacení či úplnému nesplacení závazku. Díky prodloužené lhůtě splatnosti tak klient získá dostatek času na uhrazení celé půjčky, aniž by platil zbytečně vysoké penále a pokuty.