Co je to vlastně ta online půjčka?

V dnešní době je poměrně snadné půjčit si peníze, a to především díky internetu. Dá se to zvládnout za pár minut. Online půjčka je typ půjčky, kterou vyřídíte vyplněním jednoduchého formuláře nacházejícího se na příslušných internetových stránkách společností, poskytujících půjčky, ať už bankovních nebo nebankovních.

Internetová půjčka s rychlým vyřízením

Internetovou půjčku vyřídíte velmi snadno, rychle, a hlavně z pohodlí vašeho domova. Stačí vám k tomu jen počítač s připojením na internet. Díky tomu nemusíte trávit čas chozením na pobočky a čekat v dlouhých frontách. Vyplnění a odeslání žádost o půjčku vám zabere pouze pár minut.

Online půjčky se v poslední době těší opravdu velké oblibě. Je to i díky rozšiřování internetové sítě. Většina nebankovních i bankovních společností má ve své nabídce i online půjčky. Ty jsou nejrychlejší formou půjček. Zájemce o zapůjčení peněz vyplní pouze jednoduchou online žádost se základními osobními údaji. Po schválení této žádosti má žadatel peníze na svém účtu většinou do 24 hodin. Také je zde možnost vyplacení peněz v hotovosti, podle předcházející dohody.

Internetové stránky společností

Dnes už má většina nebankovních i bankovních společností své vlastní internetové stránky, na kterých představují a propagují své produkty ze světa financí. Zájemci o půjčku se tak mohou v nabídkách lépe orientovat, porovnat je, a vybrat si pro sebe tu nejvhodnější. Finanční produkty jsou na stránkách přehledně seřazené, a ulehčují orientaci. Většinou zde najdeme i takzvanou online kalkulačku, díky které si lze snadno spočítat výši měsíčních splátek a dobu splácení půjčky. Pokud zvolíte dobu splácení a výši půjčky, kalkulačka vám vypočítá výši měsíčních splátek, které by vás čekaly.

Výhody online půjček:

  • Možnost vyřídit snadno online prostřednictvím formuláře
  • Nikam nemusíte chodit a nikde čekat
  • Rychlé a rovněž diskrétní vyřízení
  • Volíte si dobu splácení a výši půjčky
  • Finanční prostředky jsou převedeny na klientův účet v kterékoliv bance 
  • Není potřeba založit si nový účet

Online půjčka – bankovní nebo nebankovní společnost?

Internetovými půjčkami se zabývají jak nebankovní, tak i bankovní instituce.

  • V bance po vás budou vyžadovat potvrzení o výši příjmů, a podle výše půjčky i ručitele nebo ručení majetkem. Banka rovněž nahlíží, jako u ostatních půjček, do registru dlužníků. Jestliže zde máte záznam, s žádostí o online půjčku neuspějete.
  • Na rozdíl od bank nebankovní společnosti do registru nenahlížejí, a taktéž není ověřována bonita (schopnost) klienta půjčku splácet. Pro získání nebankovní půjčky nebudete potřebovat žádného ručitele ani jištění pomocí svého majetku.