Bezhotovostní půjčka

Půjčky jsou stále častější a oblibenější cestou jak zajistit aktuální potřeby čím dál většího počtu českých domácností. Možná toužíte po novém automobilu, televizi, nábytku, kuchyňském dřezu, chodníku ze zámkové dlažby, potřebujete opravit koupelnu, nebo sníte o exotické dovolené a nemáte v tuto chvíli potřebnou hotovost. Pokud ano určitě jste se dostali před rozhodnutí vzít si půjčku nebo úvěr. A proč ne bezhotovostní.

 

Co je bezhotovostní půjčka

Bezhotovostní půjčka je taková, při které nedostanete půjčené peníze na ruku (hotově), ale budou vám zaslány na váš bankovní účet. Splacíte pak pravidelným placení splátek (týdenní, měsíční, čtvrtletní, roční) bezhotovostní půčky a to buďto složenkou, zaplacením na přepážce banky, nebo trvalým příkazem ze svého účtu. Oproti hotovostní půjčce to má tu nesmírnou výhodu, že sice vám zástupce půjčovací společnosti nepřiveze peníze až domů a stejně tak si nebude jezdit pro pravidelné splátky půjček, ale díky tomu se vám výrazně sníží náklady a za půjčku tak zaplatíte výrazně méně.

Pro příklad lze uvést jednu z nejoblíbenějších bezhotovostních půjček od společnosti Provident. Za půjčení 10 000 korun v hotovostním režimu klient zaplatí 18 360 Kč, ale v bezhotovostním pouze 13 177 Kč - (toto je jen ukázkový příklad bezhotovostní půjčky od společnosti Provident, přesnou výši splátek vám sdělí jejich obchodní zástupce a závisí na výší RPSN a vaší finanční bonitě).

I bezhotovostní půjčky můžeme rozdělit na bankovní a nebankovní. U bankovních půjček dosáhnete obvykle na lepší cenu, tedy nižší splátky, je to ale vykoupeno vetší kontrolou vaší schopnosti splácet a přísnějšimi podmínka pro získání půjčky. U nebankovních půjček je to benevolentnější a často ani nemusíte prokazovat příjmy. Jde o tak zvané půjčky bez potvrzení příjmu. Čadto jediná možnost pro lidi kteří nemohou svůj příjem prokázat v takové míře, aby s tím byla baka spokojena a půjčku poskytla - jde hlavně o nezaměstnané, OSVČ nebo lidi s pracovním poměrem na dobu určitou.